Tarviiko mun nyt lähtee pihalle? Eikö kerranki sais vaan olla...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ap
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
A

ap

Vieras
Tulee aina niin huono omatunto jos on vaan kotona tytön kanssa. Aina keksin jotain tekemistä, hyvin harvoin vaan ollaan. Ulkona on tosi nätti ilma, mutta jotenki oon ite ihan poikki! Ja iltapäivällä tiedossa kyläilyä ja tyttö pääsee leikkimään toisten lasten kanssa. Voisko vaan tän aamupäivän olla....?
Eilenki oltiin kaks kertaa pihalla, ja vielä kylässä.
Tää on ärsyttävää että poden aina niin huonoa omaatuntoa jos ei tehdä jotain erityistä.Tyttöki vasta 1,5v...
 
Ihan rauhassa olette sisällä, jos siltä tuntuu.

Mä kyllä tiedän tunteen...mulle pukkaa kamala stressi, jos en yhtenä päivänä mene lasten kanssa ulos, kun normaalisti mennään ainakin 2 kertaa päivässä.
 
mä taas menen mielelläni pihalle jos saa vaan olla kun yksivuotiaalle en vaan keksi sisällä tekemistä niin paljoa että vois olla ja kattella sen touhuja. ulkona touhuaa ittekseen ja pitää vaan seurata ettei syö liikaa hiekkaa taikka tipu päälleen hiekkalaatikolta :)
 

Similar threads

Yhteistyössä