synnytys + jälkivuoto tms

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja muita?
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

muita?

Vieras
Itellä piakkoin 7vk synnytyksestä.. verinen jälkivuoto kesti 4vk + 1vk päälle ruhkehtavaa valkkaria.
Viime viikolla tuli yhtenä päivänä verensekasta valkkaria ja eilen samoten (ei olla sekstailtu muutamaan päivään). Alamahaaki jomottelee.. mietin nyt vaihtoehtoja, et onko tuolla alakerrassa jokin häikkä? Olenko uudestaan raskaana (ei ehkäisyä, uus vauva saa tulla) vai ihan normaalia? menkat alkamassa?
 
:/ tilasin sit raskaustestejä ku en mä muuten saa sitä ajatusta pois päästäni :/

Voiko tämä olla vielä jälkivuotoa? Eikö muilla ole ollu samalaista? APUA, ku mua huolettaa.. jälkitarkastus ei ole vielä ollut
 
Siis mulla alkoi kuukautiset jo tuossa vaiheessa, mutta kyllä ne ihan tunnisti kuukautisiksi. Mutta voithan toki olla raskaanakin, ei sitä mikään enää estä jos seksiä on kerran harrastettu. Edellisen raskauden HCG:tä elimistössäsi ei enää ole, että jos raskaustesti on positiivinen, niin raskaudesta on kyllä kyse.
 

Similar threads

2
Viestiä
7
Luettu
395
A
E
Viestiä
15
Luettu
491
A

Yhteistyössä