Suositelkaa hyvää (pinnoitettua) paistinpannua!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja kotikokkeli
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
K

kotikokkeli

Vieras
Eli vähärasvaiseen ruoanlaittoon tarvis uutta paistinpannua, pitää olla kestävä ja laadukas (ettei esim. haittaa jos mies joskus käsittelee liian kovakouraisesti).

Valurautapannuja on jo joka kokoa ja nyt olis siis haussa joku pinnoitettu kevyempi pannu.
Hackmannin Kovanaama ei vakuuttanut ja Tefalkin on testattu, onko muita parempia merkkejä?
Onko jollain kokemusta Scanpanista?
 
Alkuperäinen kirjoittaja Candide:
*kuiskaten suosittelee sitä Lidlissä aika-ajoin myytävää pannua, se käy induktiolle, kaasulle ja tavisliedelle ja kestää sen kuin kalliit pannutkin, maksaa jotain 16 euroa*

Joo, sekin on tosi hyvä. Lidlin pannu ja tuo Jamie on meillä kovassa käytössä ja on pysyneet kuin uusina :)
 
Siis meillä on nyt Hackmannin kovanaama ja se ei tosiaan ole vakuuttanut (no onhan se toisaalta jo aika vanha...) ja nyt haluaisin kokeilla jotain muuta. Ja Tefalia on ollut parikin pannua, kaksi kulutettu loppuun tuon yhden Hackmannin aikana. Tosin Jamie Oliver pannuja eivät olleet kumpikaan.

Onko muita hyviä merkkejä?
 

Similar threads

Yhteistyössä