sopeutumisvalmennus dysfasiasta

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija_
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

vierailija_

Aktiivinen jäsen
10.05.2004
2 155
0
36
hei, onko kenelläkään kokemuksia dysfasialiiton sopparikursseista Suvituulesta. Onko kukaan ollut siellä 3-vuotiaan lapsen kanssa? Onko liian pieni eli kannattaako mennä vai odottaa vuosi pari eteenpäin.
 
Meillä on tarkoitus hakea ensivuoden kurssille (vuodelle 2007), poika nyt 3v3kk.
Muistaakseni meille sopivia olisi joskus syksyllä, en tosin mene vannomaan.
Meillä käytössä tukiviittomat, eli sellaiselle aiomme hakea.

Keväällä menemme tukiviittomien perhekurssille, se tosin ei ole Suvituulessa vaan yhdessä kansanopistossa.
 
Meillä ollaan ehkä vihdoin pääsemässä kesällä leirille. Poika täyttää syksyllä 8 vuotta. Tässä vaiheessa kun kouluasiat ovat jo hyvässä järjestyksessä odotellaan lisätietoa mitä sitten peruskoulun jälkeen ja tietysti vertaistukea meille vanhemmille.
 
EHDOTTOMASTI MENKÄÄ KURSSILLE ITSEÄNI HARMITTI KUN VENYTIN MENOA KOSKA NE TIEDOT JA TUET MITÄ SIELTÄ TULI OLISIN TARVINNUT HETI ALKUVAIHEESSA POJALLANI DG TEHTY 3V11K JA OLTIIN TOSSA MARRAS-JOULUKUUN VAIHTEES SIEL JA OLI TODELLAKIN MUKAVAA JA ANTOISAA KOKO PERHEELLE JA MYÖS SISARUKSEL!!!!!!
 

Yhteistyössä