V
vierailija
Vieras
Singapore aikoo teloittaa miehen kannabissyytteen vuoksi
Singapore aikoo teloittaa miehen kannabissyytteen vuoksi
Oisko hyvä juttu Suomessakin?
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Harmiton tissuttelu ei ole mikään ongelma.On se jännä että tuollakin on kuitenkin alkoholi sallittu, vaikka se aiheuttaa riippuvuutta, väkivaltaa ja terveyshaittoja. Mut harmiton pössyttely pitää olla kielletty kuoleman uhalla..
Ehkä niillä on vahva kokemus ja tieto mm mitä oopium sai aikaan. Jokainen tietää, että ihminen hakee mielihyväntunteen ensin pikkupössyistä ja kun se ei riitä siirrytään vahvempiin.On se jännä että tuollakin on kuitenkin alkoholi sallittu, vaikka se aiheuttaa riippuvuutta, väkivaltaa ja terveyshaittoja. Mut harmiton pössyttely pitää olla kielletty kuoleman uhalla..
Ei ole olemassa harmitonta pössittelyä.On se jännä että tuollakin on kuitenkin alkoholi sallittu, vaikka se aiheuttaa riippuvuutta, väkivaltaa ja terveyshaittoja. Mut harmiton pössyttely pitää olla kielletty kuoleman uhalla..
Yksi kilogramma on aika vähän.Jääkö nyt kertomatta ettei hän salakuljettanut jotain pientä omaan käyttöön vaan hiukan yli kilon.
Alkoholi on paljon vahvempi päihde kuin kantsu, ja huomattavasti isommat terveyshaitat. Eli jos tolla periaatteella mentäisiin niin alkoholin pitäisi olla kielletty.Ehkä niillä on vahva kokemus ja tieto mm mitä oopium sai aikaan. Jokainen tietää, että ihminen hakee mielihyväntunteen ensin pikkupössyistä ja kun se ei riitä siirrytään vahvempiin.
Linkki?Alkoholi on paljon vahvempi päihde kuin kantsu, ja huomattavasti isommat terveyshaitat. Eli jos tolla periaatteella mentäisiin niin alkoholin pitäisi olla kielletty.
Alkoholi on jopa heroiinia haitallisempaa, tämäkin on täällä ollut jo ennenkin niin ihmetyttää miten jotkut vieläkin jaksaa taistella tuulimyllyjä vastaan ja inistä jostain kukasta vaikka kuningas alkoholi aiheuttaa yksilöille ja yhteiskunnalle, laillisesti, valtavia haittoja.Linkki?
Meeppä Piritorille katsomaan onko alkoholi haitallisin päihde vai ei.Alkoholi on jopa heroiinia haitallisempaa, tämäkin on täällä ollut jo ennenkin niin ihmetyttää miten jotkut vieläkin jaksaa taistella tuulimyllyjä vastaan ja inistä jostain kukasta vaikka kuningas alkoholi aiheuttaa yksilöille ja yhteiskunnalle, laillisesti, valtavia haittoja.
Ai linkki ei kelvannut kun se oli ristiriidassa sinun mutusi kanssa. Mä olen koko lapsuuteni katsellut kuset housussa porttikongeissa makaavia denoja, että ei tarvitse mennä piritorille tarkastamaan tilannetta. Sen tiedän, että siellä ei pilvenpolttelijat riehu.Meeppä Piritorille katsomaan onko alkoholi haitallisin päihde vai ei.
Tämä on se mantra mitä kannabismyönteiset ja käyttäjät hokee koska haluavat uskotella itselleen, että käyttö on turvallista, ei aiheuta psykooseja, ei laukaise nuoruusiän skitsofreniaa, ei terveysriskejä ja käyttö pysyy hanskassa.Alkoholi on paljon vahvempi päihde kuin kantsu, ja huomattavasti isommat terveyshaitat. Eli jos tolla periaatteella mentäisiin niin alkoholin pitäisi olla kielletty.
Tässä vaikkaLinkki?
tekniikanmaailma.fi
Piritorilla riehuu entiset pilvenpolttelijat.Ai linkki ei kelvannut kun se oli ristiriidassa sinun mutusi kanssa. Mä olen koko lapsuuteni katsellut kuset housussa porttikongeissa makaavia denoja, että ei tarvitse mennä piritorille tarkastamaan tilannetta. Sen tiedän, että siellä ei pilvenpolttelijat riehu.
Ja tuo on mantra mitä te alkoholistit, raivoraittiit ja tissuttelija jaksatte toitottaa.Tämä on se mantra mitä kannabismyönteiset ja käyttäjät hokee koska haluavat uskotella itselleen, että käyttö on turvallista, ei aiheuta psykooseja, ei laukaise nuoruusiän skitsofreniaa, ei terveysriskejä ja käyttö pysyy hanskassa.
Ja tuo on mantra mitä te alkoholistit, raivoraittiit ja tissuttelija jaksatte toitottaa.
Alkoholi pelkästään suomessa tappaa +2000 ihmistä vuodessa, paljonko koko maailmassa? Miljoonia.
Kannabis ei suoranaisesti ole vielä tappanut yhtään ihmistä missään, ikinä. Siitä voi hieman päätellä aineen vaarallisuutta
Kaikki ei sovi kaikille, jos lihavat mättää sitä siideriä ja pizzaa niin kuolo korjaa pian. Kannabis voi aiheuttaa ohimenevää "psykoosia" lapsille. Aikuisille ei, ellei nyt ole jo valmiiksi psyykkisesti sairas. Alkoholi on tässäkin asiassa pahempi. Deliriumia, juoppohulluutta yms. Alkoholi on LIUOTIN ja HERMOMYRKKY. Pesuaineena hyvä, juomana huono. Jokainen drinkki tuhoaa aivoja. Kannabis on vain yrtti vaaraton.
Jos se että aine saattaa joillekin aiheuttaa psykoosia on se kriteeri niin edelleen alkoholi aiheuttaa enemmän niitä psykooseja, pilvellä ei sit muita haittoja olekaan mutta alkoholilla on lukuisia.Tämä on se mantra mitä kannabismyönteiset ja käyttäjät hokee koska haluavat uskotella itselleen, että käyttö on turvallista, ei aiheuta psykooseja, ei laukaise nuoruusiän skitsofreniaa, ei terveysriskejä ja käyttö pysyy hanskassa.