?
:(
Vieras
Mies nyt pari kk käyttäytynyt oudosti, ja joka päivä haukkuu idiootiks ym, ja sanoo koko ajan turpa kii.. tulee aika paha mieli tosta :/
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja r:Ei koskaan. Eikä noin puhuta kenellekään, ei osoita yhtään käytöstapoja eikä toisen arvostusta.
Alkuperäinen kirjoittaja popsu:Alkuperäinen kirjoittaja r:Ei koskaan. Eikä noin puhuta kenellekään, ei osoita yhtään käytöstapoja eikä toisen arvostusta.
niin jeesustelua
ei se juu osoita, mutta joo. ehkä oon vaan niin kakara.
Alkuperäinen kirjoittaja vieraus:Ei ole sanonut. Meillä käytetään fraasia:"Nyt riittää!" tai "Eiköhän tää asia oo nyt keskusteltu." Niitä käytetään lopettaamaan nalkutus, kitinä, riskaaminen, sovinistinen/feministinen saarnaminen ja yleinen turhan vinkuminen oli sitten kyseessä isä, äiti tai lapset.
Alkuperäinen kirjoittaja popsu:Alkuperäinen kirjoittaja vieraus:Ei ole sanonut. Meillä käytetään fraasia:"Nyt riittää!" tai "Eiköhän tää asia oo nyt keskusteltu." Niitä käytetään lopettaamaan nalkutus, kitinä, riskaaminen, sovinistinen/feministinen saarnaminen ja yleinen turhan vinkuminen oli sitten kyseessä isä, äiti tai lapset.
sanokaas nyt että mitä väliä sillä on mitä lausetta käytetään?
meillä "turpa kiinni" tarkottaa melkolailla samaa kuin että "nyt riittää"
molemmat sen tietää eikä sen kummemmin sitä jää miettimään.
jos mä haluan jonkun asian "nalkuttaa" loppuun niin ihan yhtä paljon loukkaannun jos joku sanoo "nyt riittää" kun että "turpa kiinni"