Mulla on vaan 1(2) lasta (en tarkoita 12 vaan kohta 2) ja sisaruksia 2 joten hieman vaikeaa vastata. Mutta, hoidin kerran kersoja eri perheistä 6kpl, multa 1, yhdeltä 2, yhdeltä 3, 4 yötä miehen kanssa. Vaikka ulkoapäin näyttääkin että aikaa olisi liian vähän, niin esim. leikkipuistossa lapsista oli ihanaa viimeisenä päivänä se, että katsoo touhuja, antaa vauhtia keinussa tai tekee hiekkakakkuja. Mutta koska olen isosta katraasta huolehtinut vaan tuon 4 pvä eivätkä omia, en osaa sanoa. Tuossa ajassa ei tullut pienintäkään ongelmaa, ekaksi jos huudettiin sisälle lapset jäivät templailemaan, mutta pian opittiin että sisälle, niin päästään seuraavaan asiaan. Kaupassa ollessani pienin oli siinä penkillä, ja toisiksi pienin kärrissä siinä mihin laitetaan laukku

ja kaksi vesitonkkajutskan päällä. Loput käveli, ja hyvin se sujui, mutta lapsille hivenen rutiininomaista ehkä, ja tylsää, kun normaalisti saa välillä vilkasta tuotetta ja nyt vaan pitää kävellä vierellä että kaikki pysyy kasassa. Loppujenlopuksi käytiin vaan kahden pienimmän kanssa kaupassa, kun muista siellä oli niin tylsää että pysyivät miehen kanssa kotona. Eli huomasin että lapsista tulee vähän kotihiiriä.
Harmituksia oli mm. se että 3v ei pääse yksin ulos vaan pitää odottaa että aikuinen ja pienemmät lähtee mukaan. 5 v tästä ei ollut haittaa koska he saivat kahdestaan ulkoilla. Mutta siis lapsista "tylsää".
Mutta kuten sanoin, en voi sanoa, kun eivät ole omia ja asu meillä.