Saan sit anopilta kihlasormuksen

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Bindian
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

Bindian

Uusi jäsen
15.02.2007
4
0
1
:laugh: :laugh: :laugh:
oon salaa toivonu et joskus saisin mäkin sen päivän rinsessana,ja olin pallilta pudota ku ukko sanoi et hänen äidillään on mulle sit sormus.
Hehe,feikkikihlasormus,me mennään nääs Intiaan josta ukko kotoisin ja sen vanha vanhoillinen mummo luulee et me ollaan naimisissa kun lapsikin tehty niin anoppi kuulemma ostanu sormuksen ku matkustetaan sit tätä tytön isomummoa ekaa kertaa katsomaan.
 
Alkuperäinen kirjoittaja vierasvieraampivierain:
:laugh: :laugh: :laugh:

mutta toisaalta, se kuuluu niitten kulttuuriin että ollaan naimisissa jos on lapsia... joten sillai ymmärrän kyl.

Joo näinhän se on. Mun appivanhempia se ei hetkauta ollaanko naimisissa tai ei,eikä muitakaan sukulaisia. Mut joo,onhan se aika koominen ajatus et sormusta oon mielessäni hinkunu ja anoppi mut sit rengastaa!
 

Yhteistyössä