Rv 20 ja kamala "paine" alapäässä yhtäkkiä koko ajan.....

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ?
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
?

?

Vieras
siis mitä ihmettä,onko nää nyt niitä liitoskipuja vai oonko hajoamassa käsiin jo tässä viheessa?kun esim. kyykistyn niin tuntuu että häpyhuulet paisuu ja räjähtää.Kävellessä nivusissa tuntuu kummalliselle,ihan kuin viime raskaudessa loppuviikoilla.
Miltä liitoskivut tuntuu?En oo varma onko mulla koskaan ollu....Vai onko niitä "jakaisella" odottajalla jossain vaiheessa?
 
No ei mulla ainakaa tollassia liitoskipuja ollu ja vielä noilla viikoilla.Ja mulla ainakin tuntui vihlomisina nuo liitoskivut. Soitappa neuvolaan tai äitiyspoliklinikalle ja kysy mitä voisi olla. Mulle tuli mieleen että vauva alkaa tehdä tuloaan tai painaa jo niin paljon että painetta tuntuu sen takia mutta sitte tajusin että sulla ei ole rv vielä paljon mitään.
 

Yhteistyössä