On niillä kummallisia fantasioita "vihapuheesta" (eli siitä että joku on eri mieltä heidän kanssaan):
Eila Kanno Haukkujat ovat kateellisia oman osattomuutensa vuoksi ja kuvittelevat kai tuntemattomistakin naisista mustasukkaisuutta. Haukutaan sitten se tuntematon nainen kun muutakaan ei voi. Surullista!
Hmmmm .... on jo käynyt ilmi, että lähes kaikki RHC:laiset ovat pääsääntöisesti mielenterveyspotilaita, työttömiä tai ns. "prekariaattia" joiden keskusteluistakin käy ilmi, että elävät käytännössä kokonaan yhteiskunnan tuilla vähävaraisina eikä oikein tietoa tai osaamistakaan mistään ole. Eli vähän rumasti voisi sanoa luusereita.
Kyseisten naisten ulkonäön taas jokainen voi arvioida itse.
Ja on myös useaan kertaan todettu, myös heidän omalta puoleltaan, että vähintään puolet kritiikistä tulee naisilta, jotka tuskin kokevat "tuntemattomista naisista mustasukkaisuutta". Osa kritiikistä tulee jopa teinitytöiltä.
On myös selvää, että valtaosa kritisoijista on elämässä paremmin menestyneitä, ymmärtää kokonaisuuden paremmin ja ovat empaattisempia.
Joten ... vaatii kyllä RHC-tasoista mielikuvitusta kuvitella, että heitä kritisoivat tahot olisivat osattomia miehiä, jotka ovat heistä mustasukkaisia.
Lisäksi vielä: 86% suomalaisista on Sisäministeriön tutkimuksen mukaan ehdottomasti sitä mieltä, että laittomasti maassa olijat pitää karkoitta Suomesta.
Viimeksi kun tsekkasin, niin 86% suomalaisista ei ollut "osattomia" miehiä joiden voisi kuvitella olevan näistä naisista jollain tavalla mustasukkaisia
Mutta toki, itselleen valehtelu helpottaa elämää, ja tuo valehtelu RHC:laisten suhteen taitaa olla keskeinen osa elämää.