RHC:laiset on kyllä hulluja - vihapuheluita keskellä yötä

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Niin mustakin tuntuu että ajetaan, ei tässä tilanteessa muuten mitään järkeä ole. Kansasta arviolta noin 95% vastustaa koko mokutusta yli kaiken mutta silti sitä väkisin tungetaan. Näin Helsingissä asuvana tuntuu et nimenomaan pääkaupunkiseutu tai oikeastaan sen erittäin äänekäs vähemmistö on tullut hulluksi (muut pelkäävät näiden kostoa jos avaavat kriittisessä mielessä suunsa) ja koko Suomen "suvaitsevaiset" on kokoontuneet tänne. Muu Suomi on ilmeisesti aika hyvin säilyttänyt järkensä.
Juu ei tee mieli Helsinkiin asumaan. :whistle:
 
  • Tykkää
Reactions: Elena777
Mit helvataa, nyt kun RHC:laisten lemmikit saavat lähtöpassit, mikä ihmeen anarkistien rytmiryhmä tuolla paukuttaa? Nyt varmaan poliisi peruu päätöksen?

(Oikeesti jos sen tekevät veikkaan että Helsinki tulee näkemään jonkinmoisia suurempia mellakoita)
 
  • Tykkää
Reactions: Elena777
Mit helvataa, nyt kun RHC:laisten lemmikit saavat lähtöpassit, mikä ihmeen anarkistien rytmiryhmä tuolla paukuttaa? Nyt varmaan poliisi peruu päätöksen?

(Oikeesti jos sen tekevät veikkaan että Helsinki tulee näkemään jonkinmoisia suurempia mellakoita)

Unelma on kyllä selvästi kuollut kun tukijoiden rivit on harvenneet noin vähiin. Miettii kun RHC:ssä on ehkä 13000 jäsentä niin tuolla jotain... 100? jos sitäkään +rumpuryhmä, irakit&afgaanit
 
Unelma on kyllä selvästi kuollut kun tukijoiden rivit on harvenneet noin vähiin. Miettii kun RHC:ssä on ehkä 13000 jäsentä niin tuolla jotain... 100? jos sitäkään +rumpuryhmä, irakit&afgaanit

On ne antaneet banneja reippaasti ja poislähtijöitä on ollut myös.

Yksi mahdollinen leirinpurkusyy voi olla palautusten vastustaminen kentällä. Videoista sain sen käsityksen, että kun mieshenkilö viikolla palautettiin onnistuneesti, Rhc olisi ujuttanut oman naisen koneeseen.
Yrittivät mahdollisesti samanlaista mellakkaa koneessa, kuin Laran tapauksessa.
Pappihan toimi yllyttäjänä.
Sen jälkeen ilmestyi poliisi sivuille.
 
Mulle on tullut tosi huono olo tuon sivuston lukemisesta. Koko ajan jotain, että "shame on Finland" ja muuta suomalaisten ja Suomen haukkumista. No, jos tämä on niin kamala paikka niin miks ne haluaa jäädä tänne?
Minusta outo asenne jos oikeasti tarvitsee apua niin haukkua sitä avunantajaa. Välillä kerrotaan miten esim. Irakissa tehdään kunniamurhia ja revitään tatuoiduilta jopa ruumiinosia ym. kauheaa, mutta sitten kuitenkin haukutaan Suomi epäempaattiseksi ja kylmäksi maaksi.
 
  • Tykkää
Reactions: .....
Mulle on tullut tosi huono olo tuon sivuston lukemisesta. Koko ajan jotain, että "shame on Finland" ja muuta suomalaisten ja Suomen haukkumista. No, jos tämä on niin kamala paikka niin miks ne haluaa jäädä tänne?
Minusta outo asenne jos oikeasti tarvitsee apua niin haukkua sitä avunantajaa. Välillä kerrotaan miten esim. Irakissa tehdään kunniamurhia ja revitään tatuoiduilta jopa ruumiinosia ym. kauheaa, mutta sitten kuitenkin haukutaan Suomi epäempaattiseksi ja kylmäksi maaksi.
Hyvin sanottu. Kummasti tuntuu irakin pojille kelpaavan marjaanan haukkuma kylmä, rahallinen huolehtiminen sydämen rakkauden sijaan :D
 
Kerstinille käännettiin selkä suvakkien toimesta, irakit taas haukkui hu*raksi. Joku oli tehnyt myös Kerstinistä lastensuojeluilmoituksen ja yritettiin ainakin viedä pakkohoitoon. Poliisit oli soitettu paikalle kun Kerstin yritti mennä "keskustelemaan asioista" entisten suvakkikaveriensa ja "poikien" kanssa. Nämä päivitykset näkyi ainakin aiemmin omilla fb-sivuillaan.

Elviira on tosiaan tuo pelkkää riisiä syövä mummo, joka menikin tänä keväänä "poikansa" kanssa naimisiin. Oho. Osallistui joku aika sitten käsittääkseni jonkun paperittoman piilotteluun, tiedot myös omilta aiemmin julkisilta sivuiltaan.

Marjaana on KADONNUT. Tämä juttu mua henk. koht. kiinnostaa eniten. Veikkaan että on lataamossa :-D

Uskon, että kaikki jatkavat omaa "työtään" edelleen mutta nyt ollaan vaan enemmän hys hys. Ei tullut odotettua mainetta ja kunniaa suvakkiöyhötyksellä kuin pienissä piireissä :-)
 
  • Tykkää
Reactions: Elena777
Siis hullua se oli, ja siksi varmaan jäinkin heti koukkuun, mutta vähän lievempää kuitenkin. Nyt kun on negoja tullut ja näistä palautuslennoista saatu vainu etukäteen, touhu on ihan sekopäistä.

Eivätkä he tunnu ymmärtävän ollenkaan että ehkä kourallinen suomalaisia heidän lisäkseen tukee touhua, muut ovat hyvinkin palautusten kannalla.

Minunkin mielestä nuo tekevät vaan pahaa autettavilleen kun luovat turhaa toivoa ja kehottavat vastustamaan palautuksia.
Onko tämä mitävittua julkaisun sivuliite puheet samaa luokkaa.
 
Joo, on vähän epäterve kiinnostus tuohon sivustoon, mutta tuollainen hulluus on jotenkin erikoista seurattavaa.

Siis oikeasti, nyt ne soittelevat jo vihapuheluita öisin toisilleen!!!!?????

Se on jo käynyt selväksi, että vihaavat kaikkia ja kaikkea, käyttävät väkivaltaakin ja riitelevät keskenään, mutta toi menee kyllä jo melkoisen pitkälle ... vihapuheluita toisille ryhmäläisille keskellä yötä????
tokko ryhmläisille ryhmläiset vihapuheita laittaa mutta ryhmään kuulumattomat kuten sinä niitä laittelet ehkä soitteletkin ?
 
No itse löysin sen jotain kautta vain joskus ehkä kuukausi sitten. Mutta joo, kyllä se koukutttaa. Hulluudessa vetää kevyesti ohi kaikkien reality tv-juttujen.

Ja joo, olen aivan samaa mieltä, eivät nuo oikeasti välitä yhtään muuta kuin itsestään.

Esimerkiksi nyt siellä huomautettiin, että:

"IOM ei sen sijaan 'ota koppia' maahan niin sanotuista pakkopalautetuista. He eivät kuuluu IOM:n ohjelman piiriin."

Tarkoittaen sitä, että jos kaikki kolme negaa saava lähtee vapaaehtoisesti, niin saa rahaa ja IOM:n järjestämiä kotouttamistoimenpiteitä kotimaassa. Minkä luulisi olevan palautetuille hyväksi.

Mutta jos vastustavat palautusta, kuten nämä RHC:n naiset yllyttävät kaikin tavoin, ei saa mitään tukea. Mikä on varmasti paljon huonompi juttu käännytetylle turvapaikanhakijalle.

Samoin, minun mielestäni tekevät yksinkertaisesti tosi väärin noita kohtaan, jotka eivät turvapaikkakriteereitä täytä ja jotka ihan satavarmasti palautetaan. Koska olisi paljon, paljon parempi tukea siinä pettymyksessä, että joutuu takaisin kotimaahan, sen sijaan että nostattaa vääriä toiveita.

Koska Suomi noudattaa EU:n politiikkaa ja kuten kaikki tietävät, siinä on sen verran isosta vallankäytöstä kyse, että joku parinkymmenen aktiivin riehuminen ei EU:ta hetkauta.
Ei saakuin 2 viikkoa turvatalossa 200e rahaa ja sen jälkeen olet omollasi. Ottakaa asioista selvää ennenkuin aiotte päätänne.
 
Niin, 86% suomalaisista on palautusten kannalta. Jonka lisäksi suurin osa kieltävän päätöksen saaneista lähtee vapaaehtoisesti, jos ei ole jo lähtenyt kesken prosessia.

Joten vaikuttaisi, että toiminnalle ei ole kenenkään tukea, paitsi ehkä evankelis-luterilaisen kirkon. Mikä taas on saanut jo tuhannet ihmiset eroamaan kirkosta ihan vain viimeisen parin kuukauden aikana.
he lähtee jonka ei tarvitse turvaa. Ja olet ymmärtänänyt piilottelun ja kotimajoituksen väärin..kun piilotan miehen kelariini se pysyy piilossa. Kun kotimajoitan se ei vaikuta tukeihini koska hän on kirjoilla vastaanottokeskuksessa.
 
Tuolla on menossa sellainen painostuskampanja että oksat pois. Massalla vaan yritetään painostaa niin kauan kunnes kaikki "lähiafgaanit" sun muut saa jäädä Suomeen. Jossain vaiheessa siellä oli sellainen keskustelu että pitäiskö mennä Migrin ovelle ja yrittää taivuttaa työntekijöitä heidän puolelleen. Tai muuten ottaa heihin yhteyttä ja pistää painetta. Kuulostaa törkeältä ja ei kovin lailliselta.
Oletteko koskaan kuulleet ihmisoikeuksista?? Ai ette menkääpä lukemaan ja kommentoikaa sen jälkeen.
 

Yhteistyössä