V
vierailija
Vieras
Paljon on kysymyksiä mutta vastauksia ei näytä tulevan. Puolet vasta tehty, kaikki ruudut auki, mutta en pääse eteenpäin. Olisko linjoilla joku muu tekijä jonka kanssa voisi vaihtaa ideoita?
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuaine ja Hollanti täynnä, 96/131 tehtynä.Paljon on kysymyksiä mutta vastauksia ei näytä tulevan. Puolet vasta tehty, kaikki ruudut auki, mutta en pääse eteenpäin. Olisko linjoilla joku muu tekijä jonka kanssa voisi vaihtaa ideoita?
Miten sait keskimmäisen ruudun auki? Horoskooppi 8 uupuu itseltäni yhä.Paljon on kysymyksiä mutta vastauksia ei näytä tulevan. Puolet vasta tehty, kaikki ruudut auki, mutta en pääse eteenpäin. Olisko linjoilla joku muu tekijä jonka kanssa voisi vaihtaa ideoita?
No juuri keksin nuo. Ylipääselostaja Immo ja pääselostaja Lyly.Paljon puuttuu, mut kysyn nyt vain tämän mikä muillakin jumittaa..
Knalli ja sateenvarjo:
Kauko Helovirta 15+4
Pekka Autiovuori 12+4
Mikä ihme tämä on?Kiitos!
Löytyi se viimeinenkin
Oli vähän kaukaa haettu, liittyy hengittämiseen eli urheilijalla on hyvä ...Hei,
löytysikö keltään apua tuohon kymmenottelu 13 -arvoitukseen? Ei auta tuo aiempi vinkki näköjään...
M2
Eräs horoskooppimerkkiHoroskooppi-ruutu
Pääsanasta 8 alas
Kiitos paljon!Oli vähän kaukaa haettu, liittyy hengittämiseen eli urheilijalla on hyvä ...
Eräs horoskooppimerkki
Viikon virallinen ...Knalli ja sateenvarjo-ruutuun viimeinen sana eli
Aliv alas 10
PalindromiKnalli ja sateenvarjo-ruutuun viimeinen sana eli
Aliv alas 10
Hei, ketjussa on muutenkin turhan paljon suoria sanoja vinkkipyynnöissä ... antaisitteko muillekin ratkojille keksimisen ilon? Vinkkipyynnöissä pari kirjainta riittää ja vinkki mieluiteen vinkkinä eikä suoraan, Jooko?Palindromi
Itämaalainen ho...124/131 ja ainoa ratkaisematon avoin kohta on astrologia 11+11. Löytyisikö vihjeitä?
Kiitos! Ei olisi tullut mieleenkään, kun ajattelin, että liittyisi viivalla 8-kirjaimiseen sanaan alla.Itämaalainen ho...
Hei, tehdään näin, sori.Hei, ketjussa on muutenkin turhan paljon suoria sanoja vinkkipyynnöissä ... antaisitteko muillekin ratkojille keksimisen ilon? Vinkkipyynnöissä pari kirjainta riittää ja vinkki mieluiteen vinkkinä eikä suoraan, Jooko?
Mites Kalastus-ruudussa
Kala ja eloh välinen 8? M....lli
Avaruusalus, pääsanasta lounaaseen 7 Kulkuneuvo jossa ei henkilöitä.
Kymmenotteluun 1500m ylös 9-3 Brittiläinen poliitikko, entinen juoksija.
Kalastus:
Sii 6 alas ja sen jatko 3 joka yhdistyy kel 3: *** Dhabi, 6: lusikka, vaappu, lippa. jigi...
Kalat 4 ylös Kunhan, mutta puhekielellä.
Radio:
ylävasen 10 sekä 2006 lakkautettu radiokanava
alas 5 ja molemmat 9 M...a ja v.......ä, liittyvät esim. radioon, lehtiin, televisioon...
Jospa noista apua?Kalastus:
Sii 6 viehetyyppi alas ja sen jatko 3 merkki joka yhdistyy kel
Kalat 4 ylös eräs petokala
Radio:
ylävasen 10 entinen kanava sekä
alas 5 yleissana joukkotiedotusvälineistä ja molemmat 9 toinen lliittyy edelliseen ja toinen on toisen joukkotiedotusvälineen vanha nimitys