Reiman tehtaanmyymälä Kankaanpäässä - onko ihan normihintaista tavaraa tällä hetkellä?

vakava sosiaalitapaus

Aktiivinen jäsen
25.07.2009
8 060
0
36
Me tarvittaisiin hanskoja ja pipoja nyt ainakin, mutta voisihan sitä haalareita, housuja ja takkejakin jo katsella.

Tietääkö joku, onko esim. tämän talven tuotteet ihan normaalihintaisia? Entä onko jotain isompia alennuksia muuten?

Kaikki havainnot tervetulleita :attn:
 
Yleensäottaen ovat nostaneet ainakin poistohaalarien hintaa. Keväällä ne oli 35e ja nyt ne on 50e. UUdet ens kauden haalarit on normaalihinnalla ja vanhat ovat aleissa 20-50% ja samaten vanhat kintaat ja hatut aleissa samoilla prosenteilla suunnilleen.
 
Ei oo halpaa ellei oo alekausi ja nyt ei oo.Ja silloinkin mun mielestä ei ollut halpaa vaikka oli alekin.Mentiin autolla tunnin ajomatkan päästä sinne ja mukaan tuli vaan kaks 5€ pipoo..vauvoille oli enemmän,eurolla hanskoja ja haalareita,niitä mitä oli äp:ssäkin.
 
Niin siis mullakin vajaa tunnin ajomatkan päässä. Itselläni vähän samanlaisia kokemuksia edellisestä reissussa kuin ralliperunalla. En ostanut juuri mitään ja alennuksetkin olivat huonoja. Aina ennen on tehnyt hyviä löytöjä. Eipä taida nytkään kannattaa lähteä ajamaan : /

Kiitos vastauksista :flower:
 

Yhteistyössä