Raskaustesteistä??

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja emma
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
E

emma

Vieras
Mä olen nyt (onneton) tehnyt 4kpl raskaustestejä perjantain jälkeen.. Aconilla haamu perjantaina, apteekin omalla lauantaina, sunnuntaina apteekin omalla vaalea plussa myös.. Sitten tänä aamuna Predictorilla tarkastelemaan, että onko viiva vahvistunut, niin koko testiin ei tullut mitään.... paitsi yli 30min jälkeen joku häivähdys viivasta. Eipä näy menkkojakaan.
Onkohan predictorin reagointiraja ylempänä kuin muiden vai mitähän mussa on tapahtunut..? :) Torstaina ulkomaille lähtö ja toivoin, että tietäisin mikä on tilanne, mutta arvailuksi menee.
Loppuun lisäyksenä, että Aconin10:llä nyt jo vahvempi plussa..... vielä sekavampaa. :)
Olen siis joka toinen päivä raskaana...
 
Luulisin että olet raskaana, mutta voithan vielä oman mielenrauhan takia tehdä parin päivän päästä uuden testin. Kuinka paljon menkat on myöhässä?

Onnea joka tapauksessa!
 
Kiitos teille! Toivotaan parasta... Ovulaatiosta oli viikonloppuna 2 viikkoa, tarkkaa päivää ei ole selvillä, se tarkastettiin ultrassa, kun ollaan lapsettomuushoidoissa.
 

Yhteistyössä