V
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Nyt myös itkettää koko ajan. Yleensä itken ehkä kerran vuodessa.Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Ekassa raskaudessa rintoja särki heti alusta saakka, ensimmäisistä päivistä asti.
Myös kahvi oli myrkkyä, ei maistunut.
Mutta en muista enää toisen raskauden oireita. Paitsi myöhemmin mieletön selkäkipu.
Pelkään että olen raskaana kolmatta kertaa, vahingossa. (ehkäisy pettänyt, odotan itkun kanssa kuukautisia)
Oireina nyt olisi tuo rintojen kasvu, mietin olenko lihonut sitten muuten vaan. Ja tietysti ne kuukautiset pitäisi nyt tulla. Kahvi onneksi maistuu joten ehkä en olekaan raskaana.
Alkuperäinen kirjoittaja mymmyryy:Mulla on nyt viides raskaus meneillään, joista tosin vain kaksi on onnistunut loppuun saakka.
1. Oksensin ekat 5kk ihan ympäri vuorokauden. Väsymys oli myös ihan kiitettävä. Järkyttävät mahakivut, joiden takia epäiltiin kohdun ulkoista raskautta, ja olin tehostetussa seurannassa. Loppu hyvin kaikki hyvin.
2. Oksensin jonkun kerran ja olo kuitenkin parempi. Pientä huonoa oloa tosin oli ekat 3kk. Tissit kipeet ja väsymystä oli.
3. Oireena ainoastaan tissien kipeytyminen. Ei mitään muuta. Keskeytynyt km vkolla12.
4. Tissit kipeet ja lievää kuvotusta. Km vkolla5+.
5. Nyt on ollut järkyttävä väsymys. Mahakivut, tissit kipeet, vessassa saa juosta. Oksentanut 2 kertaa ja krapulaista oloa (joka nyt helpottanut), Tässsä raskaudessa on uutta pelkotilat! Ne johtuu toki kahdesta aiemmasta tapahtumasta.