Poliisi vahtii kaduilla naisten pukeutumista

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Ei vaan kaikissa länsimaissa pitäisi kaikilta säkitetyiltä naisilta riisua se ja pakolla vaihtaa vain bikinit päälle

Maassa maan tavalla, katsokaas

Iranissa naiset ja miehet vaarantavat päivittäin henkensä, koska vastustavat ääri-islamilaista hallintoa. Siveyspoliisi ei ole siellä maan tapa, vaan diktatuuria.
 
  • Tykkää
Reactions: m1es
Iranissa hømø saattaa joutua kraanan nokkaan kaulastaan roikkumaan.

Erkki Tuomioja (SDP) oli aikoinaan kovin tyytyväinen kun äärimusIimit syrjäyttivät Iranin saahin.

Eikä ainoastaan saata, vaan joutuu hyvin suurella todennäköisyydellä. En tiedä, onko miten varmistettu, mutta joskus olen lukenut, että homoja pakotetaan Iranissa sukupuolenkorjausleikkauksiin.
 
Iranin hallitus oikoo Suomessa viime aikoina syntyneitä väärinkäsityksiä ja haluaa näin todistaa Riikka Purran sanat oikeiksi: naiset kulkevat aina säkitettyinä tai itkevät ja pesevät ruumiita.
YLEn jutusta: FT taas kertoo, että viime viikkona Iranissa on annettu epätavallisia rangaistuksia naisille, joiden on katsottu rikkovan moraalilakeja. Varaminin kaupungissa nainen, jonka huivi oli luiskahtanut olkapäille autoa ajaessa, tuomittiin pesemään ruumiita kuukauden ajaksi.

Poliisi on ottanut riettaaseen sateenkaarihuiviin pukeutuneen naisen puhutteluun....
_130399973_morality_police_reuters.jpg.webp
 
  • Tykkää
Reactions: Palstapesu

Yhteistyössä