Pojalla ei ollu sukkia kun meni päiväkodista suoraan mummolaan;

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja anopit on ihania
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
A

anopit on ihania

Vieras
voi sitä anopin valituksen määrää kun soitti miehelle. Sanoin miehelle että kyllä puettiin sukat aamulla; sitten muistin ettö poika puki itse kengät jalkaan aamulla eteisessä että voi olla ettei ollu sukkia.

Anoppi oli ihan neuvonu että peskää varpaan välit sitten kotona yms. ku ihan hiekkaset.

Pitää meitä ihan avuttomina kun nuoria ollaan. Se akka on muutenkin ihan perseestä, laitto meidän seurustelun alussa viestin miehelle ettei halua nähä sitä narttua. Välttelen sitä akkaa minkä pystyn.

 
Voi elämän kevät!eikö ole ihanaa kun ei tarvi omistaa omia aivoja,kun anopilla on semmoiset?eiköhän jokainen osaa oman lapsensa hoitaa,ei siihen anopin viisaita ohjeita tarvita..Varsinkaan tollaisessa tilanteessa.
 
Elä välitä anopista,mulla on juuri samanlainen anoppi!nykyisin sanon kyllä jo takaisin,jos alkaa aukomaan päätä tollasilla tyhmillä ohjeilla.Joku kerta aion kyllä sanoa että MINÄ OLEN SE JOKA HOIDAN LAPSENI,ET SINÄ!ja minä myös itse päätän mitä teen lapseni suhteen,et sinä.
 

Yhteistyössä