pohdintaa koulutuksesta (turhis)

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja tylsä
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
T

tylsä

Vieras
eli tammikuussa alkaisi hieroja koulutus minne haluaisin.hinta vaan säikyttää 1200e :/ tuon saan erissä maksettu (3-4erää) mutta silti niin iso summa että pohdin valvasti uskallako ottaa riskin
koulutus oisi mulle sikäli hyvä että huono näkö ja lääkärinkin mukaan en kykene tarkkuutta vaativiin hommiin
 
Suosittelen! Onpa edullinen koulutus, mielestäni pk-seudulla hinnat pyörii 2000?:n kieppeillä. Hyvä koulu on sellainen, jossa opettajille tehdään väli- ja loppukokeet hieroen, hierotaan paljon oppilastöinä asiakkaita ja teoriat tentitään pariin otteeseen(vaikein osuus!!!). Nimittäin sen jälkeen valmistunut hieroja on jo jonkin verran kokenut ja itsevarma aloittelemaan työtä hierojana.

Mitään lyhytkursseja en suosittele, koska niissä raha menee helposti hukkaan. Toivottavasti mahdolliseen koulutukseesi kuuluu nuo luettelemani asiat ja siitä valmistuu diplomisoiduksi hierojaksi!

T. diplomisoitu hieroja, tyytyväinen :)
 

Yhteistyössä