Alkuperäinen kirjoittaja ev:
Aika tuhti pakkaus...
Alkuperäinen kirjoittaja v:
4,5v poika on 100cm ja painaa 22. junttura tappi siis=)
Ei kerro mitään lopullisesta pituudesta, tai painosta. kasvupyrähdys saattaa tulla myöhemmin.
Muistan tuttavan tyttären, joka oli lapsena semmonen hevosen puolikas, isotekoinen ja roteva, ja kaikki sanoivat että sellainen siitä tulee kuin on äitinsäkin, semmonen isotekoinen ja tanakka.
Hoikkien tyttöjen isä ja nämä hoikat luurangon laihat tytöt vähän naureskeli pullukalle tytölle selän takana..
Nyt tyttö on nuori nainen, ei vielä ihan aikuinen. Kaunis, pitkä, hoikka, fiksu, ystävällinen, avoin, empaattinen, huumorintajuinen. Ei lainkaan itsekeskeinen, jutteli hyvin fiksusti aikuisten seurassa.
Nämä luurangonlaihat tytöt ovat edelleen laihoja, itseään täynnä, pinnallisia, ja "mä katon aina että tuokin on ton näköinen, mä näytän paremmalta" , puhuu muista ilkeästi ja on ilkeä muille (luokkakavereiden määritelmä) eli todella huono itsetunto.
Mutta on laihoja ainakin, nykyihanteiden mukainen tulitikkusääri.