Pitkittynyt keskenmenon alku?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja 2xäiti
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
2

2xäiti

Vieras
Millä oireilla keskenmenosi on alkanut ja miten nopeasti se on alkanut?Milloin otit yhteyttä lääkäriin ja mitä silloin näkyi ultrassa?

Itselläni seuraava tilanne:
to-iltana alkoi supistella enemmän ja tuli eka kerran kirkasta verta. Yöllä kivut jatkuivat ja tuhrua tuli. Pe- päivällä kävin ultrassa, jossa näkyi elävä sikiö, joka tosin oli oletettua pienempi. TUhruttelu jatkui, seuraavana parina yönä olin TOSI kipeä. Iltapäivisin myös supisteli ja kipuili paljon. Ma-iltana taas rytmikkäitä supisteluja ja sen seurauksena loraus kirkasta verta. Yöllä oli parempi olo. Ti-päivänä vähäistä supistelua ja sitten taas illalla kovempaa ja kirkasta verta alkoi tulla enemmän. Menin päivystykseen, taas löytyi elävä sikiö, joka oli vähän kasvanut, mutta ei aivan vastannut viikkoja. Mitään ei voida tehdä. Viime yönä ei ollut kovia kipuja kuin alkuyöstä ja aamulla tuli taas hyytynyttä verta. Lääkäri ei paljoa antanu toiveita enää. Piinaavaa tämä odottelu.

Onko kenelläkään muulla ollut tälläistä pitkittynyttä alkua keskenmenossa????
 
tuhruvuotoa alkoi rv8.. rv 10 asti odoteltiin ja pääsin ultraan. syke näkyi mutta koko ei vastannut viikkoja. rv12 uusinta ultra ja silloin ei olleut enää kasvanut yhtään ja syke loppunut.

tuhruvuotoa siis rv8-12 ei mitään kipuja tai suurempaa vuotoa.

kaavintaan jouduin.
 

Yhteistyössä