Pitihän se arvata...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Pyryharakka
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

Pyryharakka

Aktiivinen jäsen
09.02.2005
2 304
0
36
...että kun pikku-ukolle nousi eilen illalla 38,1 asteen kuume niin tänään on sitten korva kipeä.Klo.15 soitin lääkärille aikaa ja saatiin se kello 17:ksi,eli silloin hakemaan lääkekuuria.Jos poika on vielä perjantaina kipeä niin sitten meni viikonlopun suunnitelmat uusiksi.Toivotaan että parantuu siiheksi.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Simputti:
Mutta yleensä se kuuri rupee tehoamaan heti. Epäilen että pääsette toteuttamaan vkl suunnitelmat. Tai ainakin toivon

Toivotaan.Poikakin varttuu kovasti viikonloppua kun ajateltiin tehdä sellainen pieni,tosin vaan päivän kestävä,pieni reissu.Ja ihan lasten ehdoilla mennään.Kovasti tuo pieni pettyy jos ei nyt suunnitelma toteudu.
 
Paranemisia pikkukaverille =).
Me käytiin meidän 2 veen kanssa tänään lääkärissä kuumeen ja kovan yskän takia. Sai oseltamiviirilääkityksen, lisäksi käskettiin antaa kuumetta alentavaa sekä yskänlääkettä.
 

Yhteistyössä