Pikku pojan suuttumus

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja äiti
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

äiti

Aktiivinen jäsen
20.01.2004
3 643
0
36
Miten teillä lapset ilmaisevat suuttumustaan? meillä on 1v 4kk poika ja hänen kiukku kohtaukset on aika hurjia. Saattaa läpsiä itseään ja yleensä hakkaa päätä lattiaan! Tuntuu hurjalta katsoa vierestä..Olen antanut ilmaista hänen pahaa oloaan noin (niinkun oppaat neuvovat) Hän vain suuttuu enemmän, jos menen väliin puhumaan tai otan syliin tms. Miten teillä muilla? Onko samanlaisia kokemuksia?
 
täällä jokseenkin sama homma välillä.. jos poika suuttuu ja yritän mennä että ottaisin vaikka syliin niin saattaa suuttua entistä enemmän.. päätään ei niinkään hakkaa.. paitsi tekee sitä toisinaan ollessaa kyllä hyvällä tuulella.. kiva ilmeisesti jyskyttää joka kohtaa... tiedä sitten..
mutta pikkusisko oli kuulemma lapsena oikein takomalla takonu päätään lattiaan kun vähäkin joku nyppi.. äiti sano että ei voinu muuta kun antaa purkaa kiukkunsa kun oli ollut sama homma että ei oikein muu ollut auttanut..
 

Yhteistyössä