Ei parvorokko aikuisellakaan noin kauaa kestä. Eikä siitä tule jälkitauteja.
Taidat yhdistää parvorokon muuhun sairastumiseesi.
Parvorokon takia ammatinvaihtoon... Joopa joo. Joko on korvien välissä vikaa, tai joku haluaa provoilla.
[QUOTE="Taina";22171366]juu..ei koskaan tiedä, mikä voi "iskeä".. sairastin parvorokon maaliskuun lopulla v.2009, se ei selvinnyt kyllä vielä silloin. koko kroppa, tissejä ja selkää lukuunottamatta, oli täynnä kutisevaa ihottumaa, kuin haulikolla olis ammuttu koko muija..ja kova kuume 1,5vkoa ,38-40 astetta, olo oli kuin puolikuollut.
sit iski nivelkivut, kävelin köpöttelemällä, polvet suorina, kun oli niin kipeät, sairaalaan oastolla muutama pvä ja kotisonia, vähän helpotti. olin melk 4 kk sairaslomal, ja sen jälkeenkin vähän väliä, raskas keittiötyö suurkeittiössä ,ja tätä nykyä reumapkl asiakas, sairastumisesta nyt jo 1.7 vuotta..
eikä loppua oo näköpiirissä.. lääkäri vaan meinaa, et jos se vaik parantuis kokonaan, ettei tarvis ammatinvaihtoa..itse olisin jo viime keväänä ollut valmis ammatinvaihtoon, ikää 44v ni olis vielä senkinpuoleen mahdollista.. onko ketään, jolla olis vastaavia kokemuksia??[/QUOTE]