Palstalääkärit hoi!! Raskaana(ko)?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "äipätti"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Ä

"äipätti"

Vieras
Kertokaapa omia kokemuksianne/tietoa/mitä vaan..

Synnytyksestä on nyt siis 3 kk, eikä menkkoja ole kuulunu. Aikasemmilta alkanu menkat viimeistään 2 kk synnytyksestä.

YHDEN kerran ollaan rakasteltu synnytyksen jälkeen (siitä aikaa 3-4 vk). Silloin mies kyllä laukes sisälle, mutta aika "huulille".

Koko ajan synnytyksen jälkeen ollu välillä alavatsakipuja (edelleenkin) mutta ei mitään kovin pahoja. Siis ei esimerkiksi ole tarvinnu ottaa kipulääkkeitä siihen.

Nyt on jonku aikaa ollu huonoa oloa ja pahoinvointia jatkuvasti ja vatsakin vähän löysällä. Ruoka ei oikein maistu ja vatsassa kiertää ja oksettaa..

Lisäksi väsymys on ajoittain aika kovaa, mutta se liittyy varmasti huonoihin öihin kolmen lapsen johdosta.

Sunnuntaina tein raskaustestin, joka oli ihan puhdas, ei merkkiäkään positiivisesta.

MIKÄHÄN MUA VAIVAA?!
 
[QUOTE="Jeba";27486900]Niin kyl se vaan niin on jos raskaustesti ei positiivinen ole niin tuskinpa olet raskaana.[/QUOTE]

No niin sitä kyllä ajattelee. En vaan käsitä, että mistä tää jatkuva pahoinvointi voi johtua.. Voiko johtua siitä, että täysimetän ja sit jos syö vaikka liian vähän ja harvoin (johtuen ruokahaluttomuudesta) niin sit siitä tulee huono olo?
 
[QUOTE="vieras";27486929]Enemmänkin juominen tuo pahoinvointia. Syöminen tuo huteran olon. Itseä alkaa heti oksettaan jos juo päivän verran liian vähän.[/QUOTE]

Jospa syy oiskin tässä. Huomaan, että tulee juotua muutenki liian vähän kun vesi on niin pahaa täällä meillä.. Mut ehkä myöskin täyty uus testi tehdä jos tää ei näytä helpottavan.
 

Yhteistyössä