Paketin saapuminen??

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja nm kärsimätön
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
N

nm kärsimätön

Vieras
Lähetystunnuksella tulee tiedot että paketti on vastaanotettu päivällä n.klo 13 ja illalla kirjattu isommassa postissa vastaanotetuksi n.klo 20 niin onko se tänään jo perillä minulla? Vai vasta huomenna?
Tuolta isommasta postista on siis vielä matkaa, luulisin että kaksi etappia. Ensin menee lähellämme sijaitsevaan isomman kaupungin postiin ja sitten vasta tänne paikallispostiin. Nettisivuilla kuitenkin lukee että jos paketti olisi lähetetty ovelle-pakettina niin olisi seuraavana päivänä perillä joten miksi sillä kestäisi päivän kauemmin saapua postitoimistoon?
Saapumisilmoitushan tulee vasta myöhemmin mutta voikohan sen hakea joskus neljän jälkeen jo lähetystunnuksella? :)
Kyseessä isokokoinen paketti.
 
Katot huomenna mitä se netti sanoo, yön yli voi paketti liikkua vaikka kuinka. Lähetystunnuksella sen saa noutaa vaikka ei lappua olisi kotiin vielä tullutkaan. Ja vaikka tarkista vielä netistä iltapäivällä :)
 
Pitäs olla tänään, jatkoyhteys paikkakuntanne terminaalista omille posteille lähtee samana aamuna kun lähetys sinne saapuu (jos ei huku matkalla :D )
Ja edelliselle tiedoksi että huomenna tulee jo pakettikorttikin ;)
 

Yhteistyössä