Alkuperäinen kirjoittaja Peppari:
Alkuperäinen kirjoittaja Kaunis Aamu:
Ihmettelen todellakin miksi lasku tuli vasta puolen vuoden jälkeen.
Sain kyllä kirjallisen selvityksen siitä mitä tarhassa tapahtui. Nuori täti vain sanoi hakiessamme että kannattaa seurata lasta ettei tullut aivotärähdys :headwall:
Hän sanoi että koska olisimme kuitenkin tulleet jo tunnin kuluttua ei viitsinyt ilmoittaa kenelläkään. Näin Tampereella!
Nyt kävi kiinnostamaan, pistätkö vaikka yynä mikä päiväkoti, on tässä oma lehmä ojassa....
Tutkin nettiä ja jossain tämän vuoden kaupungin tiedotteessa luki että Tampere ei ole vakuuttanut lapsia päivähoidon aikana.
Eli se koskee jokaista kunnallista päivähoitopaikkaa Tampereella. Hoitajat ovat ainoastaan velvollisia viemään lapsen hoitoon, mutta vanhemmat maksavat kaiken omasta pussistaan!
Kuinka kohta uskaltaa viedä lapsen sinne. Hoitajia on ollut usein vain yksi ja lapsia lähes 20 kpl, kun olen tarhaan mennyt.
En edes tiedä mihin tästä voi valittaa!?
Nyt kiehuu niin että taidan irtisanoa koko tarhapaikan kun jään vuoden vaihteessa pois töistä. Luulin tosiaan että lasku oli mennyt jo kaupungille, mutta ei.