Ottaa niin päähän kun lapset tappelee!!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja pärstä levii
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
P

pärstä levii

Vieras
Kyseessä tytöt 3v4kk ja 1v11kk. Ihan jatkuva tappelu, riehuminen ja toisten kiusaaminen. Otetaan toisten leluja, tönitään, revitään naamasta ja muualta. Mikään ei onnistu kun hetken ja sit alkaa tappelu ja huuto, molemmat huutaa kurkku suorana. Ja ite pakko karjuu et saa äänen kuuluviin. Mikä täähän voi auttaa, vai auttaako mikän? Mitä rangaistuksia tuon ikäisille voi antaa? Jäähy ei auta, sama meno jatkuu heti! Ei auta ulkoilut, ei sännölliset rytmit, ei sylittelyt, ei juttelu, ei mikään. Onko se tätä siihen asti kunnes muuttaavat pois kotoa? Tää äiti ei nyt jaksa, tekis kyllä hermoloma hyvää.

Kenenkään on turha tulla nyt sanomaan et mitäs teit lapsia, se tässä ei ollu pointti vaan miten tuon ikäiset saa kuriin???????? Mikä auttaa, et ne ymmästää? Just äsken isompi repi pienemmän naaman verille kun kiistelivät kumpi saa lego-alustan, aamulla repi verille mun käden kun en antanut karkkia vaikka toinen ressukka ois halunnu.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Turbojurpo:
Jäähylle kaikki lelut, joista tulee riitaa. Lukkojen taakse tai niin korkealle, etteivät ylety.

Kiitos vinkistä:) Just tein tuon, kun tuli itellekkin mieleen. Tyhjensin huoneesta lelut vaatehuoneeseen. Muutaman lelun jätin. Saa nähdä auttaako, jos antaa vaan muutaman lelun kerrallaan leikkeihin. =)
 

Yhteistyössä