?
:)
Vieras
Laskettu aika lauantain, mutta aikaisemminkin voisin mennä, käy tympimään tää valtava maha. Onko rakastelu hyvä keino saada synnytys alkamaan? Onko kellään toiminut? Mitäs muita olis?
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja manna:meillä kokeiltiin. ensin aamulla ja vielä illalla. ei lähtenyt synnytys käyntiin. mies oli kyllä onnellisen näköinen.
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:synnytyksen kyllä käynnistää vauvelin hormoonitoiminta... kohdunsuu ollut auki 3cm ja kypsä vkosta 34 saakka, seksit, saunat, siivoukset ja shoppailut on jo käytetty, kun eihän tuohon lääkärin sanaan usko =). 2 rajumpaa sisätutkimusta tehty, ei auta... siis keskiviikkona käynnistykseen, jos ei synny ennen sitä luomusti. mutta siis vastaukseni on; lääketieteellisesti ei auta, sattumaa jos osuu peittojenheiluttelu ja synnytyksen käynnistyminen kohdalleen, näin sanoi lääkäri. Kohdunsuun mekaaninen ärsytys voi pehmentää paikkoja, muttei käynnistä synnytystä. Kokemusta on.