Onko kenelläkään Wassermaxx- merkkistä limsakonetta? APUA!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja se siitä
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
S

se siitä

Vieras
Meillä siis tämmöinen kone
http://tubby.scene7.com/is/image/tubby/W1617501770?$prod$

Ostin tänään siihen uuden hiilihappopatruunan, pakkauksen jossa oli sekä pullo että kaasupatruuna. Mutta ne olikin SodaStreamiin ja mä kuvittelin että ne käy tuohon. Mutta en mä ainakaan saa niitä toimimaan tuossa? Pitäiskö niitten sopia päittään vai eikö tosiaan onnistu? Vai pitääkö sille kaasupullolle tehdä jotain? Siinä oli semmoinen muovikorkki päällä, sen vaan otin pois.

Ihan typerää jos pitää olla omaa merkkiä :/
 
Miks kilpailevien merkkien pitäis olla keskenään yhteensopivia? Olisko kannattanu ennen ostamista varmistaa (esim myyjältä) että SodaStreamin kaasupatruunat sopii Wassermaxxiin..
 
Eikö tuo ole Agan tuote? Eli periaatteessa sen kaasupullon pitäisi käydä, olethan ottanut sen liittimen irti edellisestä pullosta? Toki aina suositellaan käyttämään sitä saman merkkistä pulloa kuin mikä siellä onkin. Mutta se "limupullo" ei sovi, koska ovat kahden eri valmistajan tuotteita.
 
Viimeksi muokattu:

Yhteistyössä