Onko Aku Hirviniemi palstamammojen suosikkikoomikko?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja m1es
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

m1es

Tunnettu jäsen
01.10.2014
24 185
8 746
113
rauhallinen
Ex-ministeri Aino-Kaisa Pekosen (vas.) veli Aku Hirvinemi on ilmeisesti maan ykkösvonkaajia. Jos ryhmäseksi kokaiinipöllyssä kiinnostaa, laita yhteystietosi Akulle. Saatat saada jännittäviä ehdotuksia.


aku_thumb.jpg


Sanna Ukkolan ja Tuomas Enbusken mukaan Rydmanin viestit olivat pyhäkoulutavaraa Hirviniemeen verrattuna.

 
Viimeksi muokattu:
Aku on taitava koomikko, tai siis Putouksessa sellainen, ettei tarvinnut kuin astella estradille niin alkoi naurattaa. Syntynyt koomikoksi.

Mutta on seksi- ja päihderiippuvainen ja tarvitsisi hoitoa noihin kahteen.
Ja Vauva.fi:n mammat kirjoittaa hyvin: Aku on neuroottinen, eli kun mainitsit Ryydiksen, niin kireys ja yliseksuaalisuus käy näillä Mikki Hiirillä käsi kädessä. ;) Ryydis, Michael Jackson...

Aku on olevinaan rento, mutta on neurootikko ja siitä puhuttiin jo Putouksen aikana. Aina hermostuneen oloinen.

Mutta myös ylimielinen jo, suosionsa takia. Ei käy Lahtisen Ninaa ja Sonja Kailassaarta kateeksi.
 
Ja nyt kun miettii, niin Akulla on joko kasvoissa couperosa, mutta sillä on aina punaiseksi lehahtaneet kasvot. Onko hän samanlainen kuin eräs palstaherra, että näkee seksiä kaikkialla ja kukkakimppukin on hyvin eroottinen? ;)
 
Miksei Aku olisi kun hänhän on myös niitä jännämiehiä, oli oikeudessakin alaikäisten tyttöjen vonkaamisesta

Tämä taisi kaatua, mutta ei savua ilman tulta. Kuten Ryydinkin kohdalla.


IS: TURUN hovioikeudessa palataan tiistaina ja keskiviikkona vuoden 2018 kesäkuun tapahtumiin Riihimäellä.

Hirviniemi tapasi entuudestaan tuntemattomat, skoottereilla yöaikaan liikkeellä olleet 17-vuotiaat tytöt Riihimäen uimahallin parkkipaikalla. Humalassa ollut Hirviniemi kutsui tytöt katsomaan lähistöllä ollutta kotiaan.

Tytöt kertoivat, että noin tunnin mittaisella asuntokierroksella Hirviniemi olisi kosketellut heitä epäasiallisesti. Hovioikeudessa kiistellään siitä, loukkasiko Hirviniemi käytöksellään tyttöjen seksuaalista itsemääräämisoikeutta vai ei
 
Ei syytettä

IS tänään

”-HIRVINIEMI on vuonna 2020 tuomittu kahden 17-vuotiaan tytön seksuaalisesta ahdistelusta Turun hovioikeudessa. Hirviniemi oli tavannut tytöt Riihimäen uimahallin parkkipaikalla ja kutsunut heidät kotiinsa.

Hirviniemi jätettiin kuitenkin tuomitsematta rangaistukseen, koska teko oli hovioikeuden mielestä vähäinen ja tytöt eivät itse kokeneet, että heidän seksuaalista itsemääräämisoikeuttaan olisi loukattu.”
 
Hirviniemen putoushahmothan kiertelevät kaikki enemmän tai vähemmän navanaluisjutuissa munansaannoksineen. Hän edustaa vahvasti irstailevaa setämiehisyyttä. Ja kukkopoikaakin, koska on jostain syystä selviytynyt edeltävistä syytöksistä kuivin jaloin yhä jatkaen. Eipä ole Kailassaaren asema ollenkaan herkullinen pienen vauvansa kanssa.
 
  • Tykkää
Reactions: ruuttis
Aku joutumassa kiertoon sekoilujensa takia?


Suhde kriisissä? Sonja Kailassaari juhli tyrmäävässä asussa ilman törkyviesti-Akua
Apu 16.11.2023 14:51

Sonja Kailassaari ei ole ottanut kantaa kihlattunsa Aku Hirviniemen lähettämiin törkyviesteihin.

Aku Hirviniemen lähettämät törkyviestit nousivat julkisuutteen, kun Erika Helin kertoi saaneensa niitä Akulta vuosien ajan.

Erika Helinin nostaman metelin jälkeen myös muut naiset astuivat esiin. Miss Bomber 2017 -tittelin saanut Laura Rinne kertoi saaneensa suosikkinäyttelijältä samankaltaisia viestejä.
Seiskan mukaan monet muut naiset näyttivät toimittajalle Akun lähettämiä törkyviestejä ja valokuvia. Osa naisista ei kuitenkaan uskaltanut antaa haastattelua, sillä he pelkäsivät urahaaveiden romuttumista.

Akua kiinnostaa myös kokaiini.

Aku on viesteissään ehdotellut, että naiset voisivat käyttää kokaiinia seksin harrastamisen aikana. Kokaiini on vaarallinen ja erittäin koukuttava huumausaine, jonka käyttöön liittyy aina suuria riskejä.


Sonja oli juhlimassa ystäviensä kanssa ilman Akua.
Sonja ja Aku eivät ole kohun jälkeen näyttäytyneet yhdessä tai maininneet toisiaan sosiaalisessa mediassa. Moni onkin veikannut suhteen ajautuneen kriisiin.

Sonja pääsi kuitenkin irroittelemaan vauva-arjesta pukeutumalla näyttävään mekkoon.

– Gilda, minä ja muutama muu juhlittiin eilen @kulttuurikasarmi avajaisia, Sonja kertoo.

– Upea mesta ja mitkä leffasalit, Sonja hehkuttaa uusia tiloja.

Sonjalla kokonainen tiimi asun, meikin ja valokuvan takana.

– Kiitos @katriniskanenofficial upean mekon lainasta, @sofia_oksanen avusta ja valokuvasta, @makeupannerautio meikistä!

– Nyt takaisin vauva-arkeen, pienen vauvan äiti päättää kirjoituksensa.

Sonja on upeassa kunnossa ottaen huomioon, että hän on synnyttänyt lapsen muutama kuukausi sitten!

…………………
[Aku on varmaan ollut pitkään puutteessa?]
 
En ota kantaa kun olen nähnyt vain yhden sketsihahmon, jossa hän esittää pastoria. Koomikoiden sielunelämästä on paljon juttuja. Huumorimies on
siviilielämässään usein hiljainen jurottaja tai naistenkaataja. En viitsi laittaa tähän
nimilistaa jo poisnukkuneista persoonista.
Tunnetusta poliitikosta on maininta uunituoreessa kirjassa. Hyvä ystävä oli sanonut hävyttömiä tekstareita lähettäneelle miehelle, että muista käyttäytyä
valtiomiesmäisesti. Hän arveli, että kova stressi laukaisi miehen kirjoittamaan tyhmyyksiä.
Ehkä dopamiinit on kaiken tyhmyyden takana. Kirjoittaminen ja lähetä-palkin klikkaaminen laukaisee mielihyvähormooneja. Siksi kai meistä useimmat ovat koukuttuneet nettipalstoille.
Jostain syystä en pidä Akun ex-vaimon esiintymisistä. Hänellä on liian korni huumorintaju. Ehkä Aku terapian avulla saa aivopururatansa ojennukseen.
Kun oppii hillitsemään yllykkeitään, on jo melko hyvin selvillä vesillä.
Ei kaikkea mikä mieleen juolahtaa tarvitse julkaista suomea hallitseville lukijoille.
 
"Onko Aku Hirviniemi palstamammojen suosikkikoomikko?"

On, jättää mammat rauhaan ja keskittyy nuoriin neiteihin, ei tosin yhtä nuoriin kuin toi karmea irvistelevä vatsastajapuhujan nukke, joka puhuu jotain mafiajuttuja aivan liian aikaisin illasta.
 
Ei ole. Huono näyttelijä ja koomikkonakin yhden vitsin mies. Eli kun on kuullut yhden vitsin, on oikeastaan kuullut ne kaikki. Ja vaikka olis suosittukin, niin ei se oikeuta käyttäytymään miten tahansa.

Meniköhän se oikeasti ikinä hoitoon noiden addiktioidensa kanssa, vai puhuiko vaan paskaa saadakseen kohun laantumaan?? Mut toivottavasti tuota miestä ei nähdä enää yhtään missään teatterissa, elokuvassa tai sarjassa. Itse ainakin inhoon koko tyyppiä ja niitä iänikuisia alapäävitsejä. Yök!
 

Yhteistyössä