Oltiinpahan häissä, joissa sulhanenkaan ei tunnistanut ulkonäöltä omaa valittuaan.

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja La Paset
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
L

La Paset

Vieras
Ei ollut eka kerta, kun tuntee olevansa ventovieraan ihmisen häissä kuokkimassa. Koko ikänsä tummatukkaisena elänyt morsian oli blondannut ja pidentänyt hiuksensa. Erittäin kalvakka iho oli nyt tumma kuin mulatilla. Kulmt olivat tummiksi tatuoitu, huulilla kimmelsi tuksumainen pinkki, ripset olivat kuin räystäät ja luomilla säihkyi metallihilettä.
Ilmeisesti sulhanen ei ollut nähnyt valittuaan tässä kuosissa ennen vihkitilaisuutta, koska hän oli kuin halolla huitaistu, ei osannut lähteä morsianta vastaan ilman best manin kehoitusta. Sulhasen ilme oli suorastaan paha.

Tämä ei ollut ensimmäinen kerta, kun nainen haluaa olla oikein "kaunis" omissa häissään. Miksi näin?
 
Koskahan se sulhanen oli viimeksi nähnyt morsiamen? Ajattelin vain kun morsian oli noin paljon ehtinyt muuttua. Ei tummia hiuksia aivan hetkessä blondata ja pidennys vie aikaa ja kulmien tatuointi ym.
 
Joidenkin mielestä ruskea iho yhdistettynä keltaiseen tai harmaaseen tukkaan on ihana.

80-90 luvuilla se oli joku ihanne. Siihen vielä huulet jotka on huulipunaamisen sijaan peitepuikottu. Jostain ihme syystä näitä vaan näkee vieläkin.
 
[QUOTE="vieras";27352314]Koskahan se sulhanen oli viimeksi nähnyt morsiamen? Ajattelin vain kun morsian oli noin paljon ehtinyt muuttua. Ei tummia hiuksia aivan hetkessä blondata ja pidennys vie aikaa ja kulmien tatuointi ym.[/QUOTE]

Tämän takia olen vakuuttunut provosta.:)

Joo, ehkä morsian oli muuttunut mutta en usko että sulhanen oli autuaan tietämätön.
Tumma tukka vaatii usean käsittelyn, eikä niitä samana päivänä voida tehdä, ripsenpidennykset tehdään yleensä etukäteen hiustenpidennyksistä puhumattakaan, riippuu tavasta. (Jos klipseillä niin voi olla tietty tehty aamullakin.)

Luultavammin ainoastaan meikki+kampaus on tehty hääaamuna.

Riippuen myös rusketuksesta, ellei se ole purkista niin on vaatinut USEAN solarium-kerran.
 
[QUOTE="vieras";27352314]Koskahan se sulhanen oli viimeksi nähnyt morsiamen? Ajattelin vain kun morsian oli noin paljon ehtinyt muuttua. Ei tummia hiuksia aivan hetkessä blondata ja pidennys vie aikaa ja kulmien tatuointi ym.[/QUOTE]

Kolmessa päivässä blondaus, pidennys ja kulmien tatuointi.
 

Yhteistyössä