olohuoneen matto

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja sisustelija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
S

sisustelija

Vieras
Millaista mattoa suosittelisit olohuoneeseen?
Pääkriteerit ovat tietenkin siistinä pitämisen helppous sekä käyttömukavuus lapsiperheessä...

Karvalankamattovalikoima on olohuoneenmattovalikoimissa melko kattava (ja muunlaisia saa "etsimällä etsiä"), joten kuulisin mielelläni myös niistä käyttökokemuksia: saako ne imuroitua riittävän hyvin ja miten pitkään ne pysyvät puhtaana (ilman pesulakäyntiä)? (Ainakin meillä kulkeutuu olohuoneeseen jatkuvasti leivänmurusia keittiöstä, joka on suoraan olohuoneen yhteydessä...)

Kiitos, jos joku viitsii vastailla :)
 
meillä sellanen ihan hobbarin halpis ryijymatto, olikohan 70e tarjouksessa. on aivan ihana, puoli vuotta ollut lattiassa ja on edelleen kuin uus, kaikki roskapaska häviää sinne sekaan ja saa imurilla sitten veks
 
Kävisikö paperinarumatto? Helppo imuroida, aina siistin näköinen, arvokkaan näköinen. Ainut vaan, että pitää puhdistuttaa pesulassa, mutta ymmärtääkseni pikkutahrat on helppo pyyhkäistä kotonakin pois.
 

Yhteistyössä