Olisiko ok asumisratkaisu?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "vieras"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

"vieras"

Vieras
Eli minkä ikäinen voisi asua erillisessä rakennuksessa, samalla tontilla? Ollaan katseltu taloa, jossa yksi huone on erillisessä rakennuksessa, jossa myös sauna ja varasto jne. Ollaan siis ajateltu, että perheen teini 15v. voisi asua tuossa omalla sisäänkäynnillä varustetussa huoneessa. Talossa on 2 makuuhuonetta, mutta pienemmät sisarukset saisivat sen toisen. Erillisestä rakennuksesta on siis pari metriä talon ovelle.
 
Ulko-ovelta siis näkee teinin "oman sisäänkäynnin" ja varmasti kuulisikin, jos siellä jotain hullua tehtäisiin =) Valvonta siis pelaisi ja joka ilta toki tarkistaisin, että teini on "pesässään". Tähän asti ollut suht kiltti poika =)
 
Jos teini itse on sitä mieltä, että on ok, niin why not. Jos kaikki on pelannut tähän asti hyvin. Ja jos tulee häikkää, niin siirrät pojan sisälle pikkusisarusten kanssa - eiköhän uhkaus toimi...?
 
[QUOTE="vieras";24477917]Etkös sä juuri kysellyt tätä samaa asiaa?[/QUOTE]

Joo kyselin ;-D Mutta en vain jaksanut etsiä aiempaa ketjuani, joten tein uuden aloituksen.... Kiva kun vastailette, lisääkin vastauksia kaipailisin =)
 

Similar threads

Yhteistyössä