Olenko raskaana?!?!?!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "Epätoivoinen"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
E

"Epätoivoinen"

Vieras
Lopetin e-pillereiden syömisen tasan 7vko sitten. Luin että lopettamisen jälkee voi kestää että kuukautiset taas alkavat mutta nyt olen alkanu pelkäämään että olenkin raskaana. Onko mahdollista vaikka olen kuitenki käyttänyt kondomia ehkäisynä?
 
Et kai tosissasi tuota asiaa pohdi jollain viestipalstalla. Hanki raskaustesti ja selvitä asia. Ja mikään ehkäisymenetelmä kun ei ole satavarma. Siis ihan on itseaiheutettua tai saavutettua, jos olet raskaana.
 
Et kai tosissasi tuota asiaa pohdi jollain viestipalstalla. Hanki raskaustesti ja selvitä asia. Ja mikään ehkäisymenetelmä kun ei ole satavarma. Siis ihan on itseaiheutettua tai saavutettua, jos olet raskaana.

Miten niin on itseaiheutettua? Ehkäisystä on kummiskin huolehdittu. Itseaiheutettu raskaus mielestäni olisi ehkäisyn unohdus esim. humalassa. Sanoisin tapausta vahingoksi jos raskaana olet.
 
kumi ei oo 100% varma, mutta onhan se aika epätodennäkösistä. mutta niitäkin sattuu.. muista se. tee testi ja varmista, ja jos noin huolettaa, käytä tuplaehkäisyä.
 
Jos kaksi sukukypsässä iässä, eri sukupuolta olevaa henkilöä harrastaa yhdyntään asti menevää seksiä, on aina mahdollista tulla raskaaksi. Siis sitä tarkoitin, että raskaus on silloin mahdollista ja sen kyllä luulisi tietävän, jos moiseen leikkiin ryhtyy. Eri asia sitten, halutaanko raskautta vai ei. Joka tapauksessa on hullua sitä pohtia täällä. - Mutta niin kuin aina, näin saadaan huvittavia keskusteluja, enimmäkseen asian vierestä :).
 

Yhteistyössä