Nyt sisustusapua! Sopisiko tällainen lamppu olkkariin?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Lampppppu
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Miksei sopisi, mutta tuollaisen valaisimen kuuluu olla selkesti jonkun huonekalun päällä. Esim. sohvapöydän, ruokapöydän. Ihan "muuten vaan" en tuollaista laittaisi roikkumaan. Ja tosiaan korkeudet kannattaa ottaa huomioon - haittaako esim. tv:n katselua.
 
[QUOTE="Aloittaja";29179306]Hyvä huomio tuokin! Ehkä se ei minkään päällä roikkuminen siinä juuri hämää. Hmm... Sohvapöytää ei ole ja keittiö on avokeittiö... :/[/QUOTE]

Miksi et laita tuota vaikka ruokapöydän päälle, varsinkin jos teillä on avokeittiö? Tai saarekkeen tms, jos sellainen on.

Olohuoneeseenhan ei ole pakko laittaa ollenkaan kattolamppua. Valaistuksen voi tehdä muutenkin, jos sopivaa valaisinta ei muuten löydy :)
 
Tuskin pitäisin olkkarin/asuinhuoneen valoa kovin usein päällä, mutta sisustuksen takia haluisin jonkun lampun olkkarin kattoon laittaa, kun toi koukku katossa on niin yksinäisen ja karun näköinen.
 

Yhteistyössä