nyt alkoi

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja viimeistään
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

viimeistään

Vieras
kevät/kesä tuli ja vaatteet vähenee ja miehet katselevat silmät tapillaan naisia jotka ovat ""tiukoissa"" farkuissa ja korkokengissä, missä muodot tulevat esiin. minun ukkoni on tätä katsetta harrastanut kesäisin jopa seurassanikin, ja se jos jokin niin ärsyttää...argh...
 
Sina pukeudut itse aivan kuin ne naiset, joita miehesi katselee. Olet siis itsekin hyvillasi, kun muut miehet sortuvat samaan. Eiko ole vahan kaksinaismoralistista valittaa, kun olet itsekin ""osa ongelmaa""?

Vai oletko sina niita naisia, jotka pukeutuvat tiukkoihin farkkuihin ja korkokenkiin vain oman miehesi iloksi? Tai perati vain omaksi iloksesi? Uskokoon ken haluaa.

Tosin miehesi on aika torppo, kun antaa sinun huomata katselunsa. Herrasmies vain vilkaisee hienotunteisesti ja mieluiten niin, ettei oma vaimo ole mailla eika halmeilla. Vai haluaisitko miehen, joka ei lainkaan valita katsella naisia? Ne miehet vastoin mustasukkaisten naisten luuloja eivat suinkaan ole ihanneaviomiehia vaan homoseksuaaleja, jotka saattavat katsella miestasi silla silmalla.
 
No, jos minulla on jotain paljastavampia vaatteita en ole niitä valinnut siitä syystä tai että saisin miehet tuijottamaan esim. rintojani, vaan olen yksinkertaisesti pitänyt vaatetta kauniina jostain muusta syystä. Että älkää nyt hyvät miehet kuvitelko liikoja itsestänne, varmaan noita tahallisesti itsensä esittelijöitäkin on, mutta suurin osa valitsee vaatteensa varmaan muin perustein.
 
kesä tuli ja myös yläosattomat miehet ;) UUH... tänäänkin oli lihaksikas mies ilman paitaa....nam. Ja syyllistyn samaan kun miehet... katsoa saa, mutta ei koskea ;)

Tietenkin teen tämän salassa omalta mieheltäni. En ainakaan loukkaa hänen tunteitaan.
 
Anna sen kattoa ja kuolata. Mee sen kanssa kaupungille ja anna sen kattoa kaikkia seksikkäitä naisia. Kun se kattoo jotain naista niin kysy viattomasti että tykkäätkö tosta ohikulkevasta naisesta tai vaikka sen niukoista vaatteista ja vihjaa sille ohimennen jotain seksikästä suhun ja makkariin liittyvää. Ei tietty jokaisesta mutta hienovarasesti jossain välissä. Mies kiihottuu siitä mitä se näkee ja kun sä sanot makkarista jotain se aattelee sitte sua ja seksiä. Se kattoo niitä muita naisia vaik et edes huomais. Se on miehen luonto ja sille se ei voi mitään. Jos se on kävelly kaupungilla sun kanssa ja sen ohi kävelee hyvännäköisiä naisia ja se nauttii näkemästään se ajattelee seksiä. Se kattoo yhtä sitte seuraavaa ja seuraavaa. Anna sen kattoa ja mitä enemmän se kattoo niin sitä paremmat mahikset hyvälle seksille kun se lämpenee. Jos ei kato niin sit on huono päivä ja miehes ei jaksa ajatella seksiä niin paljon. Jos sä osaat suhtautua siihen oikein niin lopuks se haluaa sua tosi paljon. Kun sen pää on sekasin seksikkäistä ajatuksista meette sitten kotiin ja mies syö sun kädestä ja tekee sun tunnelman eteen vaikka mitä. Sen verran mies aattelee fiiliksillä että huonossa parisuhteessa tää ei toimi mutta teidän parisuhteesta ei ollu juttua. Jos parisuhde toimii, niin ykskään niitä ohikulkeneista naisista ei voi kilpailla sun kanssa. Vaikka ne olis kuinka hyvännäkösiä niin miehelle on tärkeetä, että oma kultsi nauttii seksistä mahdollisimman paljo. Sä voit miettii niin että ne kaikki hyvännäköset naiset meni vierestä ohi ja jäi ilman mut silti sä saat kaiken hyvän. Niin mies voi miettiä hyvässä suhteessa.
 
Kauniita tai muuten vain mielenkiintoisen näköisiä ihmisiä on mielestäni kiva katsella katukuvassa. Ja mikäs siinä, voin kyllä katsella ihmisiä yhdessä miehenikin kanssa :D
 

Yhteistyössä