Nettiseksi

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Miia-M
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

Miia-M

Vieras
Onkohan laillista olla nettihuora :)
Kuulostaa hassulta, mutta ystäväni mies jäi kiinni pettämisestä netissä. Hän siis maksoi eräälle naiselle siitä että tämä teki kamerassa tiettyjä juttuja mitä mies oli pyytänyt.. Siis esitteli itseään ja masturboi yms.

Jäinkin ajattelemaan että onko tälläisen palvelun tarjoaminen rahasta laillista?
Onko se jotenkin laissa verrattavissa maksullisen live seksin myymiseen?
 
No en mä sillä :D Mä en siitä mitää kiksejä saa..
Meinattiin vaan että jos sen akan henkilöllisyden sais selville ja tekis rikosilmoituksen niin saiskoos se siiitä rapsut?

Ymmärrettävästi kaveri on todella kireenä tästä jutusta ja haluais kostaa.. vaikka kyllähän se enmmän sen miehen vika on musta..
 
Ei huoraus ole muutenkaan laitonta, joten ei myöskään "nettihuoraus". Ja kuten sanoitkin, ei se ole palvelun tarjoajan vika, vaan ihan ystäväsi ja tämän miehen välinen asia.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Miia-M:
Ymmärrettävästi kaveri on todella kireenä tästä jutusta ja haluais kostaa.. vaikka kyllähän se enmmän sen miehen vika on musta..

Miksi ihmeessä monet ihmiset haluavat aina kostaa sille jonka kanssa oma kulta on pettänyt? Kuten ap sanoit; MIEHEN vika se enemmän on. Outoa.

Se netti"huora" tuskin edes tietää että mies on varattu.
 
Joo , eipä tuu asiakkailta kysyttyä onko ne varattuja vai ei. Osa sen kertaa heti itse, toisten kans vaihtaa muutaman meilin ja sit hommiin. Ei mua kyllä kiinnostakaan tietää.. =)
 
On tullut aiemmin stripattua (sekä livenä, privassa että webcamissa). Hyvää lisätienestiä opiskelijalle. Joskus jonkun hyvännäköisen kanssa tullut vaihdettua tekstareita ja myöhemmin eritteitäkin. Sen lisäksi, että monet maksavat nettiseksistä, lähettävät myös kuvia kaluistaan ja runkkuvideoita. Näitä on ihan kiva katsella - aika kokoelma alkaa olla jo.

Jälleen pettäminen on ihan miehen päässä, koska ei siinä piuhoja pitkin sperma siirry tai mitään. Jos tekee isossa mittakaavassa työkseen, niin saahan ne veroasiatkin kuntoon tai menee jonkun isomman palvelun palkkalistoille.
 
Nettiseksi on kiinnostanut jo pitemmän aikaa.. mitä olen katsonut joitain sivua (oikeasti, joillekin pitää esiintyä miehenä, että suostuvat masturboimaan nähteni, hoh), niin siellä on tyttö 24/7 paikalla. Miten tuo käytännössä toimii ja tienaako hyvin? Vai onko helpompi tarjota seuranhakusivustolla palveluitaan? Kerran myin vanhoja pikkuhousuja ja kuvakokoelmaa ("nimmarilla" tms) ja sain ostajia monen vuoden alusvaatejäämistölle. Kuvia sentään on helppo tehdä.
 
Webcam-palveluista en tiedä - kai niissä menee kävijämäärän ja ajan mukaan joku tuntimaksu tai kuukausidiili tai jotain. Itse olen ottanut maksun ennakkoon ja kanta-asiakkailla tarjonnut muitakin maksukuvioita. Esim. erittäin tehokas tapa parantaa asiakassuhteita on antaa pesää kerran tai kaksi. Kuvia ja videoita netissä onkin paljon. Sen takia rahan eteen tarvitaan sitä interaktiivisuutta. Mutta helpompaa se minusta on, kun ei tarvitse keksiä mitään monimutkaista vaan vain kuunnella jonkun arkailevan nörtin hieman tylsän mielikuvituksen tuotoksia.
 
Itse olen stripannut klubilla. Strippaus / panovideot netin kautta kiihottaisi kovasti, mutta haluaisin pysyä amatöörinä enkä sotkeutua mihinkään pornoteollisuuteen. Kokemusta on lähinnä videoiden/kuvien vaihtelusta ja meseseksistä. Jonkinlainen ryhmäsessio, jossa useampi mies runkkaisi minulle, kiihottaisi. Mitenköhän tällaisen voisi toteuttaa?
 
Eksyin talle keskustelulle etsiessani mahdollisuutta nettisuerusteluun ja seksiin. Olen toissa sotatoimialueella, missa kaikki suhteet ja seksi on kielletty eli yksi perusedellytys elamasta ja tayttamatta, kele! Siviilissakin olen sinkku ja harvoin ravintolaillan jalkeen taytyy yksin menna kotiin :) Avoin ja rehellinen nettituttavuus keskusteluun ja hyvaan seksiin tulisi tarpeeseen. Tositarkoistuskella, eli ei yhdenillan juttua kiitos :D

Mutta keskusteluun osallistuakseni en siis yllattaen tuomitse netiseksia millaan lailla. Pettamisen suhteenkin olen sita mielta, etta se on vahan veteen piirretty viiva. Naminen tapahtuu kunkin omassa paassa ja varittyy mielikuvituksen mukaan. Kuka esimerkiksi masturboidessaan ajattelee omaa rakastaan?
 

Yhteistyössä