V
vierailija
Vieras
No, eihän kukaan äiti-ihminen voi tajuta senkään puuttuvan.... Eihän hänen lapsikulta mitään väärää teeEntäpä ilman rekisterikilpiä ajoa?
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
No, eihän kukaan äiti-ihminen voi tajuta senkään puuttuvan.... Eihän hänen lapsikulta mitään väärää teeEntäpä ilman rekisterikilpiä ajoa?
Eipä pojan pyörässä näkynyt olevan peilejä, niin mistä olisi edes valon nähnyt?Tällä hetkellä vaikuttaa sille, että vastuu on yhdellä poliisilla. Videotallenteista päätellen myöskään pysäytysvaloa ei ole käytetty.
No, eihän kukaan äiti-ihminen voi tajuta senkään puuttuvan.... Eihän hänen lapsikulta mitään väärää tee
Tällä hetkellä vaikuttaa sille, että vastuu on yhdellä poliisilla. Videotallenteista päätellen myöskään pysäytysvaloa ei ole käytetty.
Niin, sitähän nyt ei tiedetä milloin lanssi oli kutsuttu paikalle tarkistamaan. Vai olisko poika pitänyt jättää siis maahan makaamaan?
Laki vaatii vain kypärän.Jos ajaa moottoripyörällä, myös ajovarusteet kannattaa olla samaa luokkaa....
Lukuisia videoitaKumpaa luulet tuomarien uskovan: poliisia vai mopojonneja?
Lanssi saapui paikalle n tunti tapahtuneesta. Ei se nurkan takana ollut odottamassa.Tiedetäänhän, noin tunti tapahtuneesta.
Poliisin suusta et totuutta kuule ja siksi on hyvä et on videoita.Lukuisia videoita![]()
Laki vaatii vain kypärän.
Siis paskalakit?Poliisin suusta et totuutta kuule ja siksi on hyvä et on videoita.
Kyllä se tiedettiin jo eilen että lanssi soitettiin vasta tunnin päästä ja ihan eri paikalle kuin missä onnettomuus tapahtui. Ja on väitetty että poliisi kyllä soitti, mutta kuten sanottu aivan liian myöhään kun se olisi pitänyt tehdä hetiNiin, sitähän nyt ei tiedetä milloin lanssi oli kutsuttu paikalle tarkistamaan. Vai olisko poika pitänyt jättää siis maahan makaamaan?
Mopoiluun tarkoitettu kypärä luultavasti. No hyvä kun oli edes se vaikka ajoi moottoripyörälläTotta kai. Se pojalla oli päässä sentään.
Päätään kääntämällä.Eipä pojan pyörässä näkynyt olevan peilejä, niin mistä olisi edes valon nähnyt?
Kyllä se tiedettiin jo eilen että lanssi soitettiin vasta tunnin päästä ja ihan eri paikalle kuin missä onnettomuus tapahtui. Ja on väitetty että poliisi kyllä soitti, mutta kuten sanottu aivan liian myöhään kun se olisi pitänyt tehdä heti
Mopoiluun tarkoitettu kypärä luultavasti. No hyvä kun oli edes se vaikka ajoi moottoripyörällä
Linkki?Kyllä se tiedettiin jo eilen että lanssi soitettiin vasta tunnin päästä ja ihan eri paikalle kuin missä onnettomuus tapahtui. Ja on väitetty että poliisi kyllä soitti, mutta kuten sanottu aivan liian myöhään kun se olisi pitänyt tehdä heti
Käänteli päätään takasuuntaan useampaan otteeseen kun huomasi että pysäkiltä lähti auto perään joten olisi varmasti huomannut valonkin jos huomasi autonkin jo paljon ennen kiilausta. Päätti kuitenkin hiljentämisen sijaan painaa kaasua.Eipä pojan pyörässä näkynyt olevan peilejä, niin mistä olisi edes valon nähnyt?