Nainen pudonnut Sellon lähellä

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vierailija

Vieras
Vakava turma Espoossa – Nuori nainen putosi kolmannesta kerroksesta Sellon lähellä

Toimituksen saamien tietojen mukaan nuori nainen on pudonnut Leppävaarassa kolmannesta kerroksesta. Onnettomuus sattui Sellon kauppakeskuksen vieressä eilen maanantaina kello 21.35.

Silminnäkijähavaintojen mukaan nainen putosi korkealta Finnkinon elokuvateatterin läheisyydessä. Tapauksen jälkeen paikalle saapui ensihoito ja poliisi. Naisen voinnista ei ole tarkkaa tietoa, mutta hän oli pelastuslaitoksen saapuessa paikalle todennäköisesti elossa.

Onnettomuus on Länsi-Uudenmaan poliisin tiedossa, mutta se ei epäile asiassa tapahtuneen rikosta. Myöskään pelastuslaitos ei kommentoi ensihoitotapauksia.
http://www.lansivayla.fi/artikkeli/...putosi-kolmannesta-kerroksesta-sellon-lahella
 
Tyttö putosi Sellon kauppakeskuksessa kolmannesta kerroksesta
Silminnäkijän kertomuksen mukaan tyttö ja hänet selvästikin tunteva poikajoukko olivat maahanmuuttajia jostakin Lähi-idästä

Nuori nainen putosi kolmannesta kerroksesta Sellon kauppakeskuksessa maanantaina 12.12. kello 21.35.

Putoaminen tapahtui Finnkinon elokuvateatterin läheisyydessä. Tapauksen jälkeen paikalle saapui ensihoito ja poliisi. Nainen oli pelastuslaitoksen saapuessa paikalle elossa, mutta liikuntakyvytön ja kovissa tuskissa.


Finnkino Sello

Paikalle osuneen silminnäkijän kertomuksen mukaan tyttö ja hänet selvästikin tunteva poikajoukko olivat maahanmuuttajia jostakin Lähi-idästä. Tyttö oli länsimaisesti pukeutunut eikä hänellä ollut huntua.

Silminnäkijä kiinnitti huomiota matupoikien kylmän välinpitämättömään suhtautumiseen: he eivät näyttäneet lainkaan välittävän tytön vakavasta loukkaantumisesta vaan keskittyivät räpläämään kännyköitään.

Ruotsissa on ollut useita tapauksia, joissa sukulaistensa liian länsimaiseksi katsoma tyttö on oppinut yllättäen lentämään parvekkeelta.

Sellon tapaus on Länsi-Uudenmaan poliisin tiedossa, mutta poliisi ei epäile asiassa tapahtuneen rikosta. Myöskään pelastuslaitos ei kommentoi ensihoitotapauksia.

LÄHTEET

Länsi-Väylä, luotettavan silminnäkijän kertomus
http://mvlehti.net/2016/12/17/tytto-putosi-kauppakeskuksessa-kolmannesta-kerroksesta/
 
Kuinka ollakaan, että vain otsikon luettuani tuli ensimmäisenä mieleen, että taitaa kytkeytyä tapaus taas kulttuurin rikastajiin. Eiköhän tässäkin tapauksessa tulla syyllistämään yksinomaan uhria.
 
Eihan tuohon rakettitiedemiesta tarvita ymmartamaan mista on kyse, mutta mika
hirveinta, etta ilmeisemmin varisuojan ansiosta poliisi tulee (ja jo indikoinut) etta
mitaan ei asian eteen tulla tekemaan (ja tehdaan islamisteille selvaksi, etta uskonnon
nimissa tehtyna ok.
Voi Suomi parkaa kuinka alas ovat poliitikot sen antaneet vaipua.
 
Eihan tuohon rakettitiedemiesta tarvita ymmartamaan mista on kyse, mutta mika
hirveinta, etta ilmeisemmin varisuojan ansiosta poliisi tulee (ja jo indikoinut) etta
mitaan ei asian eteen tulla tekemaan (ja tehdaan islamisteille selvaksi, etta uskonnon
nimissa tehtyna ok.
Voi Suomi parkaa kuinka alas ovat poliitikot sen antaneet vaipua.
 

Yhteistyössä