Naapurin koira #&%?$!*!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Lumiina
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

Lumiina

Aktiivinen jäsen
29.10.2005
7 281
0
36
Vei sitten meidän kukon... :( Raukkaparalla ei ole enää ollenkaan hienoa pyrstöään ja on ihan älyttömän peloissaan nyt tuolla heinien seassa. Lordista ei oo tietoakaan missä se on. :'(
Vidu että suututtaa!

Ja nyt se perskele juoksee taas tuolla meidän pihalla vaikka naapureiden piti laittaa se kiinni!!! \|O :headwall:
 
Joo ja meidän naapurin koiranpentu haukku melkein koko viime yön meidän makkarin ikkunan vieressä. Kuului niin ku ois samas huonees ollu. Meidän koiralla juoksu nii haisto poikakoira.. Ja koira ollaan käsketty pitää kiinni (asutaa rivitalossa) kun tässä kaikki pitää koirat kiinni kuka sellaisen omistaa. Mut kun mies oli niin humalassa et ovet ja kaikki sepposen selällää eikä sen tyttökää vissii ollu kotona. :kieh: Kyl ne koirat kiinni pitää olla ainakin rivitaloissa yms. asutusalueilla.
 
Naapurit kävi itse kertoon äsken. Me katottiin suomi-venäjä peliä eikä huomattu/kuultu mitään, että se koira oli täällä.

Niiden piti se sit laittaa kiinni, mut näköjään eivät saaneet sitä kiinni.
Mies anto koiralle lähöt ja nyt kyttäilee ikkunasta ettei se vaan tuu uudestaan.
Ei viittis kummiskaan poliisi juttua tehä, ei jaksa tapella naapureiden kanssa.

Meidän koiratkaan ei edes haukkunu vaikka vieras koira oli pihassa :/
 
\
Alkuperäinen kirjoittaja 01.05.2007 klo 20:55 Vieras kirjoitti:
Kuka on lordi. Ja ei kai kukko parka ollut ulkona näin kylmällä
Lordi on meidän kana ja kyllä ne vielä oli ulkona tuolla katoksen orrella. Kukot ja kanat kestää olla 0 asteessa. Yöt ne nukkuu "kanalassa", vielä ei vaan ei oltu laitettu niitä sinne, kun tarkotus oli laittaa ne pelin erätauolla... :/
 

Yhteistyössä