Mun mielestä Saimi Hoyer pitäis poistaa Suomen huippumalli haussa-ohjelmasta kokonaan, koska

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "vieras"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
[QUOTE="Tiiu";24617988]Katsoin brittien Huippumalli haussa ja siinä oli paljon "normaalipainoisempia" nuo tytöt kuin aina tässä suomen versiossa. Saimi on vanhanaikainen eikä ymmärrä nykyaikaista (eikä tulevaisuuden) kauneuskäsitettä vaan on juuttunut 90-luvun anorektikko-henkarityyliin. Esim. Bar Refaeli ja Victoria's Secretin dynaamisen kauniit naiset on Hoyerin mielestä varmaan vaan "läskejä" ja "pari senttiä pois lantiolta". Maailma muuttuu Saimiseni, kuivettuneet henkarit ei ole enää IN.
Olisi jännä nähdä tämä ohjelma tyystin eri tuomareilla, silloin olisi varmaan kilpailijatkin erilaisia. Ketkä tuomaroivat silloin kun Suvi Koponen voitti?[/QUOTE]

Aivan totta!

(suvi koponen voitti Mallikoulu-ohjelman. ei tuomareista ole kyllä muistikuvaa.)
 
Mallikoulu-sarjasta Wikipediassa:
Kilpailun tuomareina ovat ohjelman käsikirjoittaja Marita Hakala, mallitoimiston johtaja Laila Snellman, ja mallien "luokanvalvoja" Pasi Loijas (2005) tai Lalli Savolainen (2006). Tuomariston kokoontuessa on mukana myös yksi vieraileva tuomari, esimerkiksi edellisen kuvauksen valokuvaaja. Mallikoulun juontavat mallit Nora Syrjä ja Kalle Kuvaja (2005) tai Pipsa Hurmerinta (2006).

Suvi voitti 2005 eli ohjelman ekalla kaudella. Muistaakseni Pasi Loijas ei ollut tuomarina ollenkaan vaan tuo juontaja Nora Syrjä, joka on Vilva nykyisin ja juontanut Muodin Huipulle-sarjan. Mallikoulun tuomarit oli ammattilaisia, jotka ei itse julkisuudessa silloin juurikaan paistatelleet. Marita Hakalasta moni on montaa mieltä, mutta silmää uusille mallikyvyille hänellä kyllä löytyy.
 

Yhteistyössä