Montako kiloa läskiä saa pois 169/72 varresta 2 kuukaudessa?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja mekkoon ois mahduttava
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

mekkoon ois mahduttava

Vieras
Katselin peiliin ja huomasin, että elämäntapoja on muutettava. Ikää 29v ja neljän vuoden aikana painoa tullut ylimääräistä 12 kg. Ennen olen painanut siis 60 kg. Kesä ja tuoreet kasvikset, tästä on hyvä aloittaa elämäntapamuutos. Ja heinäkuussa olisi tärkeät juhlat, joissa olisi kiva olla hoikempi.

Eli paljonko voin saada kahdessa kk:ssa läskiä pois?

Aion syödä riittävästi, mutta suurimmat heikkouteni eli suklaan ja muun makean aion hylätä nyt oikeasti. Liikuntaa harrastan jo valmiiksi, olen aina harrastanut, aerobista ja lihaskuntoa, sitä ei tarvitse lisätä. Olen vain kauniin ja lihaksikkaan vartaloni päälle kasvattanut ikävän rasvakerroksen.
 
[QUOTE="vieras";28484849]Veikkaisin että ainakin 6-8 kg saat pois =)

Ihan sama täällä, painotkin samat! Ja nimenomaan suklaansyönnillä tullut.[/QUOTE]

Juu, suklaalla hankitut kilot minullakin. Muuten syön ihan terveellisesti ja säännöllisesti ja uskon, että jo tuon suklaansyönnin lopettaminen saa kilot tippumaan. Viime vuosien aikana vaan alkanut maistua makea liian hyvin.
 

Yhteistyössä