Moniko käyttää pikkuhousunsuojia päivittäin?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Kyllä käytän ja useampi suoja menee päivässä. Olen sellainen "heti valmis" tapaus, melkein aina märkänä. Olen ollut sitä teinistä asti nyt olen 39 v. Minä en tälle mitään voi, ei voi myöskään gynekologi, en tykkää tästä mutta näillä mennään.
 
En käytä, tykkään että ilmastointi pelaa. Suihkussa käyn ja pikkarit vaihdan päivittäin.
 
Mulle tulee jotenkin epäsiisti ja haiseva olo jos olen ilman suojaa... olenko epänormaali? Mulla valuu valkovuotoa lähes koko ajan (ei haisevaa) ja näin joutuisin vaihtamaan pikkareita parit päivittäin. Yöllä en pidä,enkä kotona vaan kodin ulkopuolella ja päivisin töissä.
 
Pikkuhousunsuojat aiheuttavat hiivatulehduksen. Argh! En voisi käyttää joka päivä. Muovia ei ole tarkoitettu alapäähän. Hengittää sen pitää. Arvele, miten luolanaiset pärjäsivät ilman muovisuojia..?!
 
  • Tykkää
Reactions: Elena777

Yhteistyössä