Mitenkä nopeasti Zithromax-kuuri tuo avun korvatulehdukseen?? maanantaina alkaisi koulu...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja zille
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Z

zille

Vieras
Ekaluokkalaisella alkaisi siis ma koulu ja on ollut flunssa nyt ja tänään sai zithromax-kuurin kun molemmat korvat tulehtuneet. Tänään siis ottanut ekan annoksen kolmen päivän kuurista. Selviääköhän maanantaiksi jo kouluun?? Jänskättää!
 
Oliko tuo ensimmäinen kuuri korvatulehdukseen? Zithromax on laajakirjoinen antibiootti jota lääkärit yleensä käyttävät vakavampiin tulehduksiin kuin korvatulehduksiin. Meidän korvalääkäri totesi ettei se ole ensijainen lääke korvatulehduksiin.
 
No jos ei tokene niin annat särkylääkettä että jaksaa päivän. Kyllä ekaluokkalaisen on pikkupakko päästä kouluun ensimmäisenä koulupäivänä. Muuten lapsi ajattelee helposti, että on jo jäänyt ulkopuolelle.
 
Riippuu enemmän siitä flunssasta kun siitä korvatulehduksesta.
Meillä lapsen korvatulehdukset ei tähän päivään mennessä ole vielä ikinä poissaoloja aiheuttaneet, ja tulehduksia on takana USEITA, putkituksiakin pari. Mutta meillä korvatulehduksen mukana ei olekaan ollut flunssaa, kuumetta tai muita oireita. Eli itse korvatulehdus ei estä kouluun tai päiväkotiin menoa, ne muut oireet ja yleistila voivat estää. Ja Zithromax meillä käytetyin ja parhaiten tulehduksiin auttanut lääke ja olo alkanut helpottaa päivän parin sisällä, mutta tulehduksen kunnolla paranemiseen on mennyt viikosta 10 päivään.
 
Ekaluokkalaisella alkaisi siis ma koulu ja on ollut flunssa nyt ja tänään sai zithromax-kuurin kun molemmat korvat tulehtuneet. Tänään siis ottanut ekan annoksen kolmen päivän kuurista. Selviääköhän maanantaiksi jo kouluun?? Jänskättää!

Tulehdus lähtee nopeimmin jos lopetat maitotuotteet ja sokerin joka ruokkii tulehdusta. Myös ProbioottiPlus käyttöön. Lisäksi 50µg D3 päivittäin.
 

Yhteistyössä