Miten uskallat laittaa lapsesi kavereineen vieraita virpomaan?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "höh"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
H

"höh"

Vieras
Siis miten uskallatte? Minkä oven takana voi olla mikä sekopää tahansa.

Ja sitten äidit ruikuttavat kun joku onneton kolmivuorotyöntekijä ei ole jaksanut enää 43. virpojaseuruetta.

Tutut, joiden kanssa on sovittu virvotaan ilman noitavermeitä ja pirunsarvia sovitusti, mutta vieraiden ihmisten annetaan olla siunauksen toivotuksilta rauhassa.

Samalla tällä käytännöllä huolehditaan lasten perusturvallisuudesta.
 
No kyllä minä sen verran lasken sen varaan, että pääosa ihmisistä edelleen on ihan normaaleja (eivät avaa jos ei nappaa) - tai jos eivät ole, tyytyvät kuitenkin vain johonkin tiuskaisuun omaa hölmöyttään sarjamurhan sijaan.

Terveisiä Helsingistä - täällä koetan lapsia kasvataa terveeseen luottamukseen & vastavuoroisuuteen ihmisten kanssa seurustellessan :)
 
Lapset kävivät aikoinaan virpomassa naapureilla, joten eivät nuo virvottavat täysin tuntemattomia olleet. Noitavermeissä virpoivat, kuten täällä on tapana.
 

Yhteistyössä