miten pienen kanssa ootte käyneet Sirkus finlandiassa?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja kikatus
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

kikatus

Aktiivinen jäsen
22.04.2011
3 057
0
36
Kohta ois se päivä kun sirkus saapuu tänne ja lapset, 3.v ja vajaa 5v, vinkuuvat sinne kovasti.
Malttaako tonikäiset olla siellä, vai onko show vielä liian pelottava noinkin pienille?
Ja kun meen molempien kanssa, kesken ei voi lähtee pois jos toista alkaakin pelottaa :F
 
No mä olin 1v.9kk ja 4-vuotiaan kanssa ja hienosti jaksoivat kummatkin olla. Joku esitys oli vähän pelottavampi, sellanen missä hevoset laukkas ihan hulluna ympäri kehää ja piiskalla piiskattiin, mutta muita ei nuo säikkyneet eikä toikaan nyt liikaa ollut.
 
no jospa mekin sit mennään :)
ja pääseehän sitä vaikka äidin sylin jos pelottaa.

Onko se halvin D-katsomo ihan huono pienten kanssa, pitäskö ottaa se C, oltas lähempänä muttei kuitenkaan ihan hollilla ?
 
Käytiin 3 ja 5 vuotiaiden kanssa. 3 vuotias ei oikein saanut siitä mitään vielä irti ja loppupuolella alkoi jo väsähtää siihen paikallaan istumiseen. 5 vuotias taas istui lähes hievahtamatta koko näytöksen ja tykkäsi kovasti. Eikä kumpikaan kyllä näytöstä pelottavana pitänyt, muutama tylsä (jopa aikuisten mielestä) esitys joukkoon kyllä mahtui.
 

Yhteistyössä