V
vieras
Vieras
Alkuperäinen kirjoittaja Mari:Alkuperäinen kirjoittaja Non compos mentis:Hei Mari! Jos mies iltavuorossa, eikö hän voi viedä lasta ja aamuvuorosta päässee aiemmin kuin sinä, joten voisi hakea lapsen?
No arvaa ollaanko siitä keskusteltu tiukalla äänellä, mutta ei se käy kuin joskus hyvin hyvin harvoin.
On kuulema niin paljon hommia kotona hänellä.
Meillä on isännällä myös paljon hommia kotona ja tekee kahta vuoroa. Hakee muksut kotiin ja tekee niiden kanssa ruoan ja syövät. Sitten tekee niitä hommiaan lasten kanssa kunnes mä tulen kotiin.
.
Joskus meillä oli sama tilanne kuin teillä, mutta kun pistin miehen valinnan eteen niin tajusi etten yksin niitä lapsia maailmaan saattanut. Silloin olin sitä mieltä et jos tahti ei muutu niin ennemmin olen yh kuin pesen vielä miehenkin pyykit ym.
Mitä hommia sillä miehellä loppujen lopuksi on sellaisia ettei voi lapsia voi hakea? Laiska taitaa olla...