Mitähän toi 2,5v miettii?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "jojo"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
J

"jojo"

Vieras
Poika on nyt viimeisen viikon ajan hihkaissut joka väliin varoittavaan sävyyn: "Puu kaatuu pian päälle!" Välillä viimeinen sana vaihtuu ja puu onkin kaatumassa pian päähän.

Ei mitään hajua, mistä tuo juttu taas oikein tulee :D
 
Meillä saman ikäinen saattaa lähteä yksin kulman taakse toiseen huoneeseen, ja tulee samantien takaisin, helmaan kiinni ja sanoo että "siellä on hirviö" Joku mielikuvitusjuttu kehittymässä ehkä?
 
[QUOTE="vieras";25571724]Kun mun lapset oli pieniä ja isänsä teki paljon matkatöitä ja mie aina varoittelin, kun lähti matkaan, että muista varoa hirviä, isompi tyttö sano joskus muutaman vuosi sitten (jo pitkästi yli 10v), että hän luuli, että äiti varoittaa iskaa hirviöistä!![/QUOTE]

=) voi kuinka ihana väärinkuultu !
(mahtanut lapsi miettiä että miksi äiti sitten lohduttaa häntä sanomalla että ei hirviöitä ole vaikka isää niistä varotteleekin...)
 

Yhteistyössä