mitähän tää on?!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija111
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vierailija111

Vieras
Vaaleaa taustaa (valkoinen seinä tms.) vasten silmiä räpytellessä silmän ulkonurkassa välähtää hopeisia palloja. Muuten niit ei näy. Hassua. Onko nää samoja lasiaissamentumii mitä nää ns.siittiön näköiset langanpätkät on vai onko mulla joku aivohalvaus nyt?
 
Onko sinulla lihakset jumissa niska-hartiaseudulla? Mulla ainakin niskajumit aiheuttaa erinäisiä tuntemuksia ja näköaistiharhoja.
 
Ai että onko niskat jumissa? No todellakin. Mulla on kallonpohjassa kohta mistä alkaa kipeä varmaan joku hermo. Menee korvallista pitkin ohimolle ja kun kallonpohjaa painaa tuosta kohin niin tulee silmään ja poskeen kipua. Kuinkahan tuon saisi löysäämään? Venytellyt ja painellut kohtaa olen, ei löysää. Kertoisitko millaisia muita näköhäiriöitä niskat voivat aiheuttaa?
 

Yhteistyössä