Jenkkilässä kyynel yleinsä tarkoitti tapettua/murhattua ihmistä. Jossain muualla että oli tullut raiskatuksi vankilassa. Eli varsinaista merkitystä ei ole, mutta kovin heppoisin perustein en suosittele ottamaan. Eli ei se tarkoita mitä vaan.Alkuperäinen kirjoittaja Aamuäree;27343744:Se tarkoittaa varmaan just sitä, mitä kantajansa haluaa sen tarkoittavan.
Että on niin sanottu "vastuunkantaja" eli kusipää. Se pisara on kusipisara.Kun yhteen aikaan rikolliset laitto sellasia naamaansa. Mikä pointti tai viesti siinä on?
oli se merkkas et on tappanu jonkunKun yhteen aikaan rikolliset laitto sellasia naamaansa. Mikä pointti tai viesti siinä on?
Peniksen kuva tosin ei taida takamus riittää niihin tatuointeihin. ;-PMitähän sitä tatuois jokaista "kaadettua" miestä kohti?![]()
Se tyhjä kyynel silmän alla tarkoittaa että on tyhjä pää ja prosenttijengiläinenKun yhteen aikaan rikolliset laitto sellasia naamaansa. Mikä pointti tai viesti siinä on?
"Symboloi tapettujen ihmisten määrää tai että on todistanut läheisen murhan TAI vanki on raiskattu vankilassa. Google on keksitty.että on istuttu*
Symboliikka vaihtelee maittain mutta liittyy pääosin joko henkilön tekemäön henkirikokseen tai menetettyyn ihmiseen, nykyään joku voi ottaa tuollaisen suystä mistä haluaa, tatuointikulttuuri muuttuu."Symboloi tapettujen ihmisten määrää tai että on todistanut läheisen murhan TAI vanki on raiskattu vankilassa. Google on keksitty.
Kaupallinen yhteistyö: Storytel